Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prvá domáca prehra mužov 1. BKD

Košičania boli nad sily 1. BKD. Michalovskí basketbalisti prehrali doma o päť bodov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 30. mar 2015 o 22:00

Pripravili im ju hráči košického UVLF.MICHALOVCE. Rozlúčka s domácim prostredím michalovským basketbalistom nevyšla. Vo svojom poslednom vystúpení pred vlastnými fanúšikmi podľahli tímu BK UVLF Košice 63:68, hoci ešte pred treťou štvrtinou viedli o sedem bodov.

V nedeľu 12. apríla o 15. hodine odohrajú hráči 1. BKD záverečný duel v základnej časti druhej ligy skupiny Východ na ihrisku Humenného a na konci mesiaca sa potom predstavia vo Final Four, ktoré sa uskutoční na pôde víťaza základnej časti, malo by to byť v Krompachoch.

Zápasy s košickým UVLF vždy prinášajú dobrý basketbal, pretože sa stretávajú dve vyspelé družstvá, ktoré patria k špičke súťaže.

Nebolo to inak ani pri poslednom stretnutí na michalovskej palubovke, aj keď konečný výsledok vyznel v prospech hostí, ktorí si tak zaistili postup do finálovej štvorice v závere súťaže.

Pre domácich basketbalistov, ktorých druhé miesto v tabuľke by už nemal ohroziť ani výsledok posledného kola v Humennom, bolo kladom, že v družstve odohrali výrazne dlhý čas striedajúci hráči.

Po pomerne vyrovnanom prvom polčase hrali Zemplínčania so snahou udržať malý náskok, ale v poslednej štvrtine im odišla streľba trestných hodov, keď nepremenili sedem pokusov, čo skúsený súper dokázal využiť.

Hostí strelecky výrazne potiahol Lutter (28 bodov), ktorý pred niekoľkými rokmi hral aj v Michalovciach a Verešpej (20 bodov), pričom v domácom družstve skórovali skoro všetci hráči.

Výborný výkon predviedol Tomáš Mitterpák, ktorý okrem 12 bodov zaznamenal v zápase 17 doskokov, čo je mimoriadny výkon, a zaznamenal tak cenené double double.

1. BKD Michalovce – BK UVLF Košice 63:68 (37:34)

Štvrtiny: 17:11, 20:23, 19:15, 7:19.

1. BKD: V. Mitterpák 14, T. Mitterpák 12, Mižák 9, Mir. Miháľ 8, Janošov st. 8, B. Holda 4, Ferenčík 3, Mart. Mihaľ 3, Janošov ml. 2.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.