Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Prvá časť nórskej hádzanárskej výpravy prichádza do Prešova už dnes

Sportnet|Publikované 14. nov 2002 o 00:00

Prešov - Prvý desať členov výpravy nórskeho hádzanárskeho klubu HK Drammen pricestuje do dejiska odvetného zápasu PVP v Prešove už dnes. Ide o členov

širšieho vedenia klubu, ktorí pricestujú na Slovensko na vlastné náklady. Tí sa ubytujú v prešovskom Interhoteli Dukla. "Hlavná časť výpravy Nórov priletí z Osla cez Prahu do Košíc, kde ich bude čakať náš autobus, zajtra popoludní. Osemnásť ľudí, hráči a realizačný tím sa ubytujú v penzióne Brahama na Záhradnej ulici," informuje majiteľ ŠK Farmakol Tatran Prešov Milosloav Chmeliar. Mali Nóri nejaké zvláštne požiadavky v súvislosti s ich pobytom u nás? "Mali. Aby na izbách v Brahame mali na každej izbe televízor, čo je tam bežný štandard. A aspoň na jednej, aby bol videorekordér. Poriadne nás ale zaskočili požiadavkou na stravu. Vyslovene si v nej neželajú v nej vajíčka, kuracinu a ryby! Pritom u nás sa traduje, že biele mäso a ryby sú najzdravšie... Čo sa týka času vyskúšania si haly, v ktorej sa zápas odohrá, Drammmen nedodržal pravidlá hry. V zmysle reglementu EHF mal totiž nahlásiť požiadavku na čas tréningu dva týždne vopred. Samozrejme, že my z toho vedu robiť nebudeme a vyhovieme im, samozrejme, aby to nekolidovalo s našou prípravou, ako si budú priať."

Stretnutie I. kola PVP ŠK Farmakol Tatran Prešov HK Drammen povedia dvojica macedónskych arbitrov Duško Komiševski a Aco Nikolovski. Obaja vedno s delegátom EHF z Poľska Zdislaw Jeziorny nájdu prechodný domov počas pobytu v Prešove v tamojšom hoteli Šariš.

Súvisiace články