Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Prusis sa proti zákazu štartu a výzve na odchod odvolal

TASR|Publikované 3. feb 2002 o 09:34

Salt Lake City 3. februára (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v sobotu vyzval lotyšského pilota štvorbobu Sandisa Prusisa, ktorého v novembri ...

Salt Lake City 3. februára (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v sobotu vyzval lotyšského pilota štvorbobu Sandisa Prusisa, ktorého v novembri pozitívne testovali na zakázanú látku nandrolón, aby opustil olympijskú dedinu v Salt Lake City. Prusis však výzvu neuposlúchol a obrátil so záležitosťou na najvyšší arbitrážny súd.

Ten sa má zísť v pondelok a rozhodnúť o tom, či MOV malo právo zakázať Prusisovi štartovať na ZOH 2002. Medzinárodná federácia športových bobov (FIBT) ho totiž suspendovala iba na tri mesiace, nakoľko podľa nej Prusis neužil doping úmyselne a tento trest mu vyprší 9. februára. Súťaže bobistov v Salt Lake City sa začínajú 16. februára, takže na základe rozhodnutia FIBT sa mohol lotyšský reprezentant na olympiáde zúčastniť.

Výkonný výbor MOV však v piatok toto rozhodnuie pozmenil a zakázal Prusisovi v Salt Lake City štartovať. "Máme dojem, že nedostatočný trest od FIBT, ktorý umožňoval Prusisovi účasť na olympiáde, nie je v súlade s olympijským duchom a protidopingovým posolstvom, ktoré sa nám snaží zvestovať prezident MOV Jacques Rogge," povedal generálny riaditeľ MOV Francois Carrard. Svetová antidopingová agentúra rozhodnutie najvyššieho športového orgánu privítala.

Súvisiace články