Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Proti "žocharom" to chce nasadenie a srdce na trávniku

Sportnet|Publikované 19. okt 2002 o 00:00

Čaňa - Futbalisti Čane dnes 12. kole II.ligy privítajú ambiciózny tím z hornej Nitry, na klub, ktorý hráva v Topoľčanoch, ale ktorého jadro tvorí

základ Novákov z posledných sezón, sa asi najviac hodí takéto pomenovanie. Pre jednoduchosť, hovorme o Topoľčanoch...

Topoľčany naposledy doma len remizovali 0:0 s (v tomto ročníku o poznanie slabšie hrajúcou) Podbrezovou. Domáci síce mali celý zápas prevahu, ktorú však nedokázali ani raz strelecky vyjadriť. Gól nepadol, zápas bol slabý, diváci boli nespokojní.

"Žochari" zatiaľ nazbierali 21 bodov, majú skóre 16:5 a držia sa v popredí tabuľky. Počet inkasovaných gólov o niečom svedčí. "Ide i druholigovú špičku, na súperových ihriskách potvrdzujú, že vedia hrať zo zabezpečenej obrany, na rýchle brejky. Bude veľmi ťažké na nich niečo vymyslieť, navyše sa bude hrať na ťažkom teréne, my sme na hlavnom ihrisku netrénovali dva týždne. Ale každý súper sa dá poraziť, ak sa ku zápasu pristúpi s nasadením a jednoducho, nechá sa srdce na trávniku," hovorí tréner Čane Peter Fecko.

Čaňu v posledných týždňoch trápili zranenia a maródka, aj preto východniari čakali na pauzu a na zápas s Anglickom možno viac ako Karhan a spol. "Reprezentačná prestávka nám pomohla. Mužstvo sa dalo ako - tak dohromady. Dá sa povedať, že sme pred zápasom kompletní, Všetci trénovali, takže v tomto smere sme o niečo spokojnejší," hovorí Peter Fecko.

Najvážnejšie to vraj vyzeralo s Kostelníkom, ktorého chytilo vírusové ochorenie. Počuli sme, že nie je úplne vystrábený, nastúpiť však chce. "Mal zdravotné problémy, vynechal tri týždne. Jeho štart je otázny, neverím, že by po troch týždňoch liečenia bol schopný nastúpiť hneď od začiatku."

Čo kapitán Puhák? "Ten už trénoval počas celého týždňa, mal by byť v poriadku."

V poriadku by už mal byť i Maroš Gallo, s ktorým Čaňa tiež nemohla dlhšie počítať.

Čaňa naposledy tiež nepresvedčila, gólmi z 1. a 11. minúty prehrala v Dubovej 0:2, so šestnástimi bodmi a skóre 16:22 sa drží v polovici tabuľky.

Pre Čaňu, a to isto budú vedieť aj spravidla dobre informovaní čanianski diváci, má dnešný zápas zvláštnu príchuť a pre domácich futbalistov v istom zmysle určite i ťažšiu pozíciu. Prezident klubu, generálny riaditeľ Hydina Z. K a zároveň i hlavný sponzor FK Čaňa Ľubomír Roman zajtra oslavuje 45. narodeniny. A aká by to bola oslava, ak by sa tri body viezli na Ponitrie... K okrúhlemu výročiu blahoželáme i my a veríme, že ak je čaniansky futbal s Ľ. Romanom v súťaži, o ktorej určite v Čani nim nesníval, tak v budúcnosti bude hádam v tej, o ktorej zatiaľ snívajú len tí s ružovými snami...

Súvisiace články