Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Proti vojakom aj dvaja košickí oslávenci

Sportnet|Publikované 23. okt 2008 o 22:00

V sobotňajšom zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy privítajú Košičania o 16.30 hod. vojakov z Banskej Bystrice.KOŠICE. Pre dvojicu košických

V sobotňajšom zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy privítajú Košičania o 16.30 hod. vojakov z Banskej Bystrice.

KOŠICE. Pre dvojicu košických futbalistov bude zajtrajší súboj s Banskou Bystricou špecifický. Patrik Kaminský i Miroslav Viazanko sa totiž narodili v rovnaký deň 27. októbra. V pondelok teda oslávia narodeniny.

V rovnaký deň

Dlho ste obaja hľadali? - podpichli sme na margo spoločného dátumu narodenia Patrika Kaminského. Iba s úsmevom odvetil: "A navyše obaja Prešovčania." Kým stredopoliar Miro Viazanko bude oslavovať 27. narodeniny, skúsený stopér Patrik Kaminský oslávi okrúhlu tridsiatku. Obranca MFK si však nepripúšťa kvôli jubileu špeciálny motivačný náboj na tento duel. "Keď sa človek veľmi premotivuje, tak to nie je dobre. Ideálny je taký stred. Ako pred každým iným zápasom. Žiadne extrémy."

Samozrejme, tri body za víťazstvo či strelený gól by určite potešili a uľahčili "vysekávanie" tretieho krížika na chrbát... "Radšej tri bodíky ako strelený gól. Ak nedostaneme gól a vyhráme, bude pre mňa veľkým plusom. Keby som navyše i strelil gól, to by už bol pre mňa veľký darček. Ani by som nevedel, čo so sebou," neopúšťala dobrá nálada stopéra MFK, ktorý priznal, že na tridsiatnika sa vôbec necíti. Práve naopak, v mužstve, v ktorom je veľa mladých hráčov, sa vôbec necíti staro.

V prvom vzájomnom zápase pod Urpínom vyhrali Košice 1:0 po nevídanej ďalekonosnej strele Radoslava Školníka, ktorý vyhnal pavúkov zo šibenice. Pokúsi sa napodobniť kolegu z obrany tentoraz Patrik Kaminský. "Ja ani nedokopnem tak ďaleko... Ja skôr ohrozím bránu súpera po štandardkách. Víťazstvo by potešilo všetkých, nielen mňa."

Pozor na Tótha

Na Štiavničkách mali Košičania aj kusisko šťastia, keď útočník Dukly Miroslav Tóth spálil dve výborné šance, pričom tá prvá mala prívlastok miliónová. Z dvoch krokov prekopol prázdnu bránu. Medzitým sa odmlčal v áčku, góly strieľal za druholigovú rezervu. Naposledy sa však opäť gólovo prihlásil, keď Slovanu strelil oba góly B. Bystrice. "Verme, že sa proti Slovanu vystrieľal a nám dá pokoj. Každopádne, bude pre nás najväčšou hrozbou. Budeme si naň musieť dávať veľký pozor. Je malý, s nízkym ťažiskom, vrtký a veľmi rýchly," priznal "Kameň", ako ho oslovujú spoluhráči.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.