Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Proti Švédom nastúpia Slováci s Hamšíkom, Bakošom i Ďurišom

Tréning švédskych futbalistov pred zápasom so Slovenskom. (Autor: TASR)
TASR|25. mar 2013 o 17:52

Chceme dať príležitosť hráčom, ktorí boli na lavičke a ktorých sme dlhšie nevideli, vyhlásil tréner Griga.

ŽILINA. Tréneri slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Griga a Michal Hipp uviedli na pondelkovej tlačovej konferencii, že v utorkovom prípravnom zápase proti Švédsku v Žiline (začiatok o 20.15 h) dostanú príležitosť hráči, ktorí nemali v predchádzajúcich dueloch priestor ukázať sa.

To sa odrazilo aj v zložení základnej jedenástky, od začiatku nastúpi aj trojica futbalistov českého klubu FC Viktoria Plzeň.

S náhradníkmi

"Ako sme avizovali po zápase s Litvou, zajtra chceme dať príležitosť hráčom, ktorí boli na lavičke a ktorých sme dlhšie nevideli. Je pre nás dôležité, aby ukázali, že by mohli byť do zostávajúcich kvalifikačných zápasov dobrými konkurentmi a dostanú hráčov, ktorí hrajú pravidelne, pod tlak," povedal Griga.

Aj v švédskej nominácii prišlo k zmenám, niektorí skúsení hráči dostali možnosť vynechať konfrontáciu proti Slovensku. Ako je známe, nepricestuje najväčšia hviezda severanov Zlatan Ibrahimovič, a tréner Erik Hamrén dá šancu hráčom, ktorí nehrali v prechádzajúcich kvalifikačných stretnutiach.

"Podobne zmýšľame aj my, ale napriek tomu verím, že zajtra uvidíme dobrý zápas. Švédi sa prezentujú dobrou organizáciou hry, kompaktnosťou v defenzíve, s obľubou využívajú svoje fyzické parametre," vyjadril sa Hipp.

Niektorí hráči mali údajne po zápase s Litvou drobné zdravotné problémy a mali aj určité úľavy v tréningových jednotkách.

"Nejdeme v najsilnejšej zostave. Je pre nás dôležité odohrať kvalitný zápas, uhrať dobrý výsledok. V prvom rade chceme vidieť súčasnú formu hráčov, ktorí nastúpia," dodal Griga.

Nie je čas zabaliť to

Slovákom bude chýbať v najbližšom kvalifikačnom dueli proti Lichtenštajnsku (7. júna) Martin Škrtel s Martinom Jakubkom a aj preto budú tréneri v utorok sledovať výkon stopéra Plzne Mariána Čišovského.

"To isté platí pre útočníkov na hrote, aký dojem urobí Bakoš, prípadne ostatní útočníci. Bude to dôležitý zápas aj pre Lásika a Guldana, aby dostali trochu pod tlak Pečovského. Ak sa nič nestane, tak Perniš bude chytať celý zápas. Je v tíme dvojkou a asi rok nechytal. Chceme ho vidieť, dáme mu celých 90 minút," uviedol Hipp, ktorého doplnil Griga: "Nálada po zápase s Litvou nebola optimálna, veľa sme sa s hráčmi rozprávali. Máme však tri body na baráž, takže nie je čas zabaliť to. Chceme bojovať o každý bod."

Zostava SR: Perniš - Pauschek, Škrtel, Čišovský, Čech - Lásik, Guldan - Hamšík - Hološko, Bakoš, Ďuriš

Súvisiace články