Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Proti Slovanu uhrali prijateľnú prehru, v derby sa očakáva ešte lepší výsledok

Sportnet|Publikované 9. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - S dvojgólovou prehrou 1:3 odchádzali v nedeľu večer z Bratislavy hokejisti Spišskej Novej Vsi. O zápase v metropole Slovenska sme

sa zhovárali s útočníkom Dávidom Kostelňákom.

"Výsledok 3:1 nie je až taký zlý. Ak by sme premenili tie šance, mohlo to byť ešte lepšie. Bolo vidieť, že Slovan nás podcenil,"

stručne zhodnotil nedeľňajší zápas Dávid Kostelňák.

Dávid bol jednou z mála posíl, ktoré prišli počas letnej prestávky to kádra extraligového nováčika.

"Na začiatku sezóny som nemal vybavenú transfer kartu. Zaradili ma do štvrtého útoku, ktorý sa na ľad až tak často nedostáva. Trvalo to dosť dlho. Bol som z toho nervózny. Konečne to prišlo v stretnutí s Martinom, kedy som pretrhol streleckú smolu, uviedol mladý útočník s číslom tridsať, ktorý na svoj prvý zápis do listiny strelcov čakal až do 24. novembra.

Dávid, ktorý okrem hokeja dobre ovláda aj tenisovú raketu v lete vyhral tenisový turnaj hokejistov Spišskej Novej Vsi, prišiel na Spiš až z Mladej Boleslavy. Hovorí sa, že za všetkým treba hľadať ženu, čo platí aj v Dávidovom prípade. Jeho výkony na ľade pozorne sleduje v hľadisku pod časomierou priateľka Rišová, inak brankárka HK Osy Spišská Nová Ves, ktoré sú na čele tabuľky.

"Na Spiši sa mi páči. Vedel som do čo idem. Samozrejme, že chodím na zápasy spišskonovoveských žien a najväčšiu pozornosť venujem brankárke," s úsmevom odpovedal Dávid Kostelňák, ktorý záporne neodpovedal na otázku svadby:

"To ukáže čas. Uvažuje sa aj o tom, preto som aj tu."

Ak by ste sa spýtali niektoré zo spišskonovoveských hokejistov, kedy sa naposledy tešili z víťazstva, poriadne dlho by lovili vo svojej pamäti. V 11. kole 4. októbra prekvapujúco zvíťazili v Košiciach 3:0.

Dnes privítajú na svojom ľade susedov z Popradu.

"Musíme zahrať tak, ako proti Trenčínu, viac využiť gólové príležitosti a neinkasovať góly po zbytočných chybách v obrane," dodal na záver D. Kostelňák.

Pre Spišikov je zápas s Popradom predposledným vystúpením na domácom ľade v roku 2002, posledný odohrajú v piatok doma so Žilinou.

Okrem extraligového hokeja žije Spiš aj Majstrovstvami Slovenska neregistrovaných hráčov a veteránov, ktoré začínajú vo štvrtok 12. decembra a končia v nedeľu 15. decembra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.