Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Proti Slávii UK si nepípli, no už Žilinu chcú zdolať

Sportnet|Publikované 15. nov 2005 o 23:00

Košice Zázrak sa v poslednom vystúpení košických volejbalistiek nekonal. V stretnutí deviateho kola extraligy sa bratislavská Slávia UK so Sláviou

TU nemaznala. Za hodinu a osem minút bolo po stretnutí. Viacnásobný majster a momentálne aj líder najvyššej súťaže vyhral v Košiciach 3:0. Najmä v prvom sete dávali Bratislavčanky domácim lekcie predovšetkým na bloku.

"V prvom sete to bola katastrofa," priznala kapitánka Košičaniek Gabriela Staníková. "Asi sme boli prehecované, ináč si to neviem vysvetliť. Nechytila sa ani jedna hráčka. A u nás je to tak, že keď to nejde jednej, lepí sa to aj na druhú. Potom sa nie je o čo oprieť. Stačí, že jednu súper zablokuje, ďalšia odpáli príjem, na to príde pokazené podanie a už sa vezieme," popisuje Gaba rozpoloženie družstva v ťažkých chvíľach.

Favorit si na začiatku urobil poriadok, dal jasne najavo, že dráma sa konať nebude. "Vedeli, že Senica u nás nečakane stratila dva sety a mohla aj prehrať, tak sa na nás pripravili zodpovedne. Prišli v najsilnejšej zostave, v nej aj stretnutie odohrali. Skrátka nenechali nič na náhodu. Náš štandardný výkon nemohol na vyspelého súpera stačiť. Treba povedať aj to, že družstvo ako Slávia UK vie hrať aj oveľa lepšie ako u nás. Proti kvalitnejším tímom sa vedia viac vyhecovať. Na nich aj na Seničankách je jasne vidieť, že sú to profesionálky. Ak hrajú proti slabším, prispôsobia sa. Aj v Košiciach robili chyby, ktoré zodpovedajú úrovni stretnutia. Aj im sa stalo, že pokazili príjem, ale zase na bloku boli jednoznačne lepšie."

Sebavedomím volejbalistu vždy aspoň trochu otrasie nekompromisná "deka", súperov blok, ktorý uberá zo sebavedomia. "Nevravím, že sme sa nepokúšali o razantný útok, ale aj tak nám lopty končili pod nohami častejšie ako inokedy. Lebo zvyčajne sme pri smeči úspešnejšie. Naopak, my sme mali problém blokovať súpera, lebo hral dosť rýchlo, neraz sme nestíhali," triezvo sa snažila Staníková pozrieť na dianie na palubovke na Jedlíkovej, pravda, aj tak podotkla, že jeden set mohli súperovi uchmatnúť. "To by sme museli zahrať nadpriemerne. V poli sme trebárs dokázali vychytať ťažké lopty, ale následný útok už nevedeli zastaviť. Isto aj preto, že Bratislavčanky nenechali nič na náhodu. Pravda, v treťom sete sme sa ich aspoň dokázali držať."

Extraliga pokračuje desiatym kolom už zajtra a vysokoškoláčky budú mať opäť výhodu domáceho prostredia. Tentoraz v telocvični na Jedlíkovej privítajú o 17. hodine Žilinu. Tej patrí v tabuľke piata priečka s bilanciou päť víťazstiev a štyri prehry. Rovnako sú na tom aj Košičanky, no zásluhou lepšieho skóre sú na štvrtej pozícii.

"Tento týždeň bude náročný. Najskôr máme Žilinu a v sobotu ideme do Pezinka. Sú to súperi na našej úrovni, s nimi si môžeme trúfať na viac ako so Sláviou UK. Nechceme nechať nič na náhodu a rady by sme doma Žiline oplatili prehru z prvého kola. Verím, že zabojujeme a s podporou nášho publika sa nám to podarí. Nakoniec ani v Žiline sme neboli celkom bez šancí. Prehrali sme tam 1:3, ale to sme ešte boli bez ukrajinských legionárok Borzichovej a Kovtunovej. Navyše sa tam prejavila naša menšia rozohranosť," uviedla Staníková.

Kapitánka chváli

V stretnutí so Sláviou UK Bratislava nefigurovala v základnej zostave Slávie TU smečiarka Tereza Slančová. Pri jej neúčasti ju nahradila Viktória Šubertová. V otváracej šestke sa objavila po prvý raz. "Zvládla to veľmi dobre," chválila mladšiu spoluhráčku kapitánka Košíc Gabriela Staníková. "Nemala to ľahké, lebo proti nám stál vyspelý súper, ale na to, koľko má Viktória odohrané v extralige, kde doposiaľ len striedala, to bolo na výbornú. Párkrát sa presadila v útoku, pomohla na príjme, malo by ju to povzbudiť do budúcnosti," poznamenala na adresu odchovankyne stropkovského volejbalu. (tt)