Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Proti Prievidzi sa Košičania vytrápili

Americká posila. Curtis Allen má za sebou premiéru v drese Košíc. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 25. jan 2015 o 23:00

Basketbalisti Slávie TU Košice majú už tri zahraničné posily v boji o postup do extraligy.

Po dvojici Chorvátov počas víkendu predstavili už aj Američana Curtisa Allena.

KOŠICE. Po výhre nad Lučencom hral v druhom dvojkole jediný zástupca východu Slovenska v nadstavbovej skupine o postup v prvej lige basketbalistov opäť doma. Tentoraz v Infiniti aréne porazil Prievidzu i Žilinu.

Kým nedeľňajšia výhra nad Žilinou sa rodila pomerne hladko, o čom svedčí konečný výsledok 109:75, o deň skôr to bola proti Ridzoňovi, Szalayovi a spol. poriadna dráma.

V závere pevné nervyAmeričana

Košičania síce vstúpili do duelu s Prievidzou dobre, ale napokon mali čo robiť, aby uhájili víťazstvo.

Už po pár minútach sa im bolestivo zranil skúsený ťahúň Róbert Nuber a aj keď popri Chorvátoch – krídelníkovi Radošovi a pivotovi Mustapičovi už premiérovo nastúpil v ich drese aj Američan Curtis Allen, mali čo robiť, aby vôbec vyhrali.

V dramatickom závere bola za stavu 85:83 kľúčová trojka Allena 50 sekúnd pred koncom a keď o chvíľku premenil tento hráč aj dva trestné hody, hneď to už bolo pokojnejších 90:83.

Allen tak v závere odčinil niektoré svoje okienka v defenzíve a ukázal v rozhodujúcich momentoch pevné nervy.

Konečný výsledok bol 93:88.

Škrtom bolo Nuberovo zranenie

„Strašne sme sa vytrápili, bolo tam viac adrenalínu, než som čakal. Žiaľ, Nuber sa hneď zranil a ukázalo sa, že nemáme hráča, ktorý by dokázal zastať jeho pozíciu. Navyše, Kiss je chorý. Síce sme sa posilnili o legionárov, ale tí sa zatiaľ hľadajú a ešte nie sú schopní riadiť hru. Som teda rád za výhru, ale výkon nezodpovedal našim predstavám,“ zhodnotil tréner Slávie TU Alexander Czako.

V jeho tíme bolo miestami až príliš ľahkovážnosti v obrane, čo skúsení hráči súpera trestali. „Noví hráči sa musia zžiť s našou filozofiou a koncepciou hry. Na konci už chýbali aj sily, veď zápas odohralo sedem hráčov,“ dodal A. Czako.

Výsledky:

Košice – Prievidza 93:88, Košice – Žilina 109:75.

Autor: Marián Špacai

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.