Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Proti Poznani by Košičanky chceli zabodovať naplno

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 00:00

Košice - V košickej starej športovej hale majú dnes od 17. hodiny fanúšikovia možnosť tretiu stredu za sebou zhliadnuť kvalitný európsky basketbal. V

zápase A-skupiny Severnej konferencie Európskeho pohára FIBA nastúpia hráčky domácej Delta V.O.D.S. proti poľskému Quay Posir Poznaň.

Tréner Delty Ján Krajňák nebol v poslednom ligovom vystúpení proti AGM Banská Bystrica napriek víťazstvu 77:50 príliš spokojný. "Napriek vysokému víťazstvu som nebol spokojný s výkonom družstva. Neodohrali sme celý zápas v plnom nasadení, viaceré hráčky, aj kľúčové, sa nedokázali ani proti slabšiemu súperovi ešte viac presadiť. Možnosť dostalo všetkých dvanásť hráčok. Nehrali sme vyslovene zle, predviedli sme miestami pekné protiútoky a podarené kombinácie. Očakával som však od viacerých lepší výkon, aj od hráčok z lavičky som čakal, že sa dokážu viac presadiť."

Dnes však čaká na delťáčky podstatne ťažší súper ako AGM. "Bude to iný zápas ako naposledy v pohári s Dinamom Moskva. Poznaň nebude takým favoritom, ako bolo Dinamno, čiže jednoznačne budeme hráčky pripravovať tak, aby zvíťazili. Kým Moskovčanky sa opierali o výškovú prevahu pod košom, hra Poznane stojí a padá na obvodových hráčkach, teda rozohrávačkách a krídlach. Najdôležitejšie bude, ako sa nám v obrane podarí pokryť tieto nižšie hráčky a strelkyne zo stredných a väčších vzdialeností." Dôležité teda bude, aby hráčky Poznane nedostali priestor na streľbu. "Majú síce aj dvojmetrovú lotyšskú pivotku Kvasnikovú, ale tá sa zatiaľ v doterajších zápasoch príliš strelecky nepresadila. Najlepšie hráčky sú nižšie, Ruska Pantelejevová, Bieloruska Navojkavová, ktoré dopĺňajú Poľky Predehlová a Lamparská. Tieto štyri hráčky hrávajú najväčší počet minút a dávajú aj najviac košov."

Kým v dueloch proti Záporožiu a Dinamu mohla Delta len prekvapiť, v súboji proti Poznani sa prvýkrát dostáva do roly mierneho favorita. "Iste. Poznaň však napriek tomu, že je zatiaľ bez víťazstva, určite nie je slabým družstvom. Veď v Moskve prehrali len o tri body a v Szolnoku o päť. V sobotu prehrali doma v lige s jedným z favoritov Euroligy Gdyňou len o dva body. Predpokladám teda, že to dnes bude vyrovnaný zápas a verím, že rozhodne domáce prostredie a stretnutie vyhráme." Košičabnky sa teda budú spliehaťť na podporu hľadiska. "Presne tak. Proti Dinamu nám diváci veľmi pomohli, škoda, že sme ich neodmenili priaznivým výsledkom," dodal J. Krajňák.

V družstve Poznane pôsobí aj slovwnská legionárka Monika Barényiová, ktorá svojho času hrávala v Myjave a takisto aj Češka Kateřina Křížová, ktorá nastpovala ešte v minulej sezóne vo farbách bratislavského Slovana.

Káder Ouay Posir Poznaň: DLUZYKOVÁ Katarzyna (20 rokov), GORCZAKOVÁ Dominika (19), KARPINSKÁ Aleksandra Alicja (19), KORGIELOVÁ Marta Malgorzata (22), KŘÍŽOVÁ Kateřina (22), KVASNIKOVÁ Inga (24), LAMPARSKÁ Emilia Maria (20), NAJMOWICZOVÁ Marzena (33), NAVOJKAVOVÁ Elena (29), PANTELEJEVOVÁ Oľga (31), ZURKOWSKÁ Karolina Lidia (22), PREDEHLOVÁ Beata (31), BARÉNYIOVÁ Monika (30). Tréner: Jacek DYJA.

Priebežná tabuľka

1. Dinamo431297:2897

2. Záporožie321193:1755

3. Delta V.O.D.S.211126:1253

4. Szolnok211128:1313

5. Poznaň303196:2203

Súvisiace články