Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Proti Nemcom Šatan, Handzuš a Višňovský, Šťastný chce góly

TASR|Publikované 7. feb 2002 o 12:39

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia na prvý zápas ZOH proti Nemecku aj s Michalom Handzušom, Miroslavom Šatanom ...

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia na prvý zápas ZOH proti Nemecku aj s Michalom Handzušom, Miroslavom Šatanom a Ľubomírom Višňovským.

Tréner Ján Filc pravdepodobne "opráši" spomienky na údernú formáciu strieborných medailistov z Petrohradu Šatan, Handzuš, Bartečko. Okrem Ľuboša Bartečka aj Ronald Petrovický a obrancovia Jaroslav Obšut a Peter Smrek budú hrať celú prvú fázu. "Handzuš a Šatan však budú hrať len prvý zápas a potom na Lotyšsko je viacero alternatív, ale určite sa počíta s Pavlom Demitrom," konštatoval generálny manažér slovenského olympijského tímu Peter Šťastný.

"Máme základnú štruktúru, ale aj s alternatívami. Môže totiž dôjsť k nejakému zraneniu, či chorobe, takže až do poslednej chvíle je všetko otvorené. Aj preto sú proti Nemecku napríklad v rezerve Nagy a Suchý, na ďalší zápas je popri Demitrovi v talóne Pálffy, príde zrejme Stümpel, do úvahy pripadajú chlapci z Ottawy. Na tretí zápas je za určitých okolností pripravený Bondra. Keď k takýmto posilám pridáme tých niekoľko ďalších z NHL, navyše skúsenosti majú aj Robo Petrovický, či Lintner, mužstvo bude veľmi silné, ale hlavne veľmi dobre vyvážené na všetkých postoch. Základom nášho úspechu je však jasné víťazstvo proti Nemecku a pokiaľ možno, čo najvyšším rozdielom. Máme síce jednoznačný cieľ postúpiť a vzhľadom na kvalitu nášho hokeja je to akoby našou povinnosťou, ale nemôžeme si predstavovať, že to bude proti Lotyšom prechádzka. Stať sa môže všeličo a pri situácii vzájomnej remízy je každý gól dobrý, lebo by rozhodovalo skóre.

/vyslaný redaktor TASR P. Horváth/

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.