Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Proti Lotyšom nastúpime bez Škrtela či Stocha, kapitánom bude Ďurica

(Autor: SITA/AP)
SITA|12. okt 2013 o 12:37

Ján Kozák nepridá na súpisku ďalších hráčov. Zranený Samuel Štefánik by už mohol byť k dispozícii.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák sa bude musieť zaobísť v budúcotýždňovom zápase v Lotyšsku (utorok 15. októbra) bez štvorice vykartovaných hráčov.

V záverečnom dueli kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do Brazílie sa nepredstavia Martin Škrtel, Tomáš Hubočan, Vladimír Weiss ani Miroslav Stoch.

Kapitán Škrtel sa po piatkovom stretnutí v Pireu s domácimi Grékmi (0:1) zapojil sa do strkanice, za čo mu hlavný rozhodca ukázal červenú kartu. Zvyšní traja slovenskí reprezentanti dostali žltú kartu.

Deň po zápase kouč národného výberu Kozák však oznámil, že na súboj v Lotyšsku nedonominuje nikoho z náhradníkov.

"Pred stretnutím v Grécku mi ani nenapadlo, že to môže dopadnúť takýmto spôsobom. Predchádzajúce tri zápasy boli férové a na vrcholnej reprezentačnej úrovni. Trochu mi pribudli vrásky na čele z tých kariet a disciplinárnych trestov, ale je potrebné vyskúšať aj ďalších hráčov, dať im priestor. Verím, že sa nám podarí dať dokopy kolektív, ktorý bude mať svoju kvalitu. Rozmýšľal som nad tým, či niekoho donominujem, ale myslím si, že máme v pôvodnej nominácii dostatok hráčov, takže dodatočne nepovolám nikoho ďalšieho," povedal .

"Kapitánom v Lotyšsku bude Jano Ďurica," dodal Kozák.

Ani v širšej nominácii na dvojzápas s Gréckom a Lotyšskom nebola tradičná opora Marek Hamšík. Stredopoliar SSC Neapol sa doliečuje zo zranenia.

Zdravotné problémy má aj ďalší záložník Samuel Štefánik, ktorého trápi zadný stehenný sval na ľavej nohe. Pre túto indispozíciu ani necestoval do Atén. Hráč NEC Nijmegen by však mohol byť k dispozícii na súboj v Rige s Lotyšmi.

Súvisiace články