Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Proti Energetiku pôjde o nápravu povesti

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Sobrance Aj napriek tomu, že hlavným motívom sobranských futbalistov v poslednom majstrovskom zápase proti Odeve Lipany bolo odcinenie zlého dojmu

z predchádzajúcej vysokej prehry 0:4, v súboji so Šarišanmi utrpeli presne rovnakú porážku. "Pre nás funkcionárov to bola velmi nepríjemná skutocnost. Dlho sme sa snažili a pracovali na tom, aby nás ostatné kluby rešpektovali. Brali nás len akéhosi novácika, ktorý prišiel zbierat skúsenosti. Vlani sme obsadili štvrtú priecku a celkom nám vyšiel aj úvod do tohto rocníka. O to viac sme boli sklamaní prístupom našich hrácov. Nerobíme z tejto prehry žiadnu katastrofu, ale zase veríme, že to bolo naposledy. Pre hrácov nevytvárame podmienky preto, aby sa po ihrisku prechádzali," tvrdo zacal debatu podpredseda správnej rady MFK Sobrance Štefan Staško, ktorý zároven dodal, že na Lipany majú aj tak trochu smolu. Vlani s nimi získali v dvoch vzájomných súbojoch iba bod za domácu remízu 1:1, v dalších dvoch prípadoch prehrali 0:4.

Mysle priaznivcov sobranského futbalu však už zamestnáva sobotnajšie zemplínske derby s Velkými Kapušanmi. Vlani si s týmto rivalom body za vítazstvá podelili, teraz opät veria v domáci úspech. "Aj ked sa dost hlasno hovorí o problémoch nášho súpera, berieme do úvahy fakt, že je to derby a to nemá aj napriek všelijakým zaruceným informáciám vopred jasného favorita. Na Energetik sa pripravujeme s najväcšou vážnostou. Na stredajšom tréningu mali menšie úlavy Horvat a Mikula, pevne však veríme, že do úvodného výkopu budú zdravotne v poriadku," doplnil Štefan Staško, ktorý bude mat co robit, aby zaciatok zápasu stihol. Ráno má totiž povinnosti v Banskej Štiavnici, ale hned, ako ich splní, bude uhánat domov na futbal. "Urobím všetko preto, aby som to stihol. Ocakávame minimálne rovnakú návštevu ako naposledy, co bude zároven vhodná príležitost pre hrácov, aby si v ociach fanúšikov napravili pošramotenú povest. Je to len a len na nich," dodal Štefan Staško.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.