Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Proti delovke Miloša Galla bol gólman Benöcs bezmocný

Sportnet|Publikované 29. mar 2009 o 22:00

Favorizovaný Štítnik K.T. rozhodol o domácom víťazstve ukážkovým gólom kapitána Miloša Galla až trinásť minút pred záverečným hvizdom.ŠTÍTNIK.

Favorizovaný Štítnik K.T. rozhodol o domácom víťazstve ukážkovým gólom kapitána Miloša Galla až trinásť minút pred záverečným hvizdom.

ŠTÍTNIK. Futbalisti Štítnika K.T., ktorí v jesennom duely zdolali Kráľovský Chlmec na ich pôde rozdielom štyroch gólov to v odvete proti posilnenému kádru hostí také jednoduché nemali. I napriek tomu, že si vytvorili patričný tlak, z ktorého pramenili i šance skórovať dokázali iba raz, čo však stačilo na plný bodový zápis.

Maródka a zranenia pretrvávajú

Hostia pricestovali s defenzívnou taktikou, na čele s gólmanom Benöcsom, ktorá im do polčasu i napriek domácej aktivite vychádzala. Štítničania mali niekoľko príležitostí na strelenie vedúceho gólu, ale Varga sa trikrát nedokázal presadiť, Milkovu strelu z voleja gólman hostí odvrátil nohou, Končekova hlavička bránu minula a gólman hostí si poradil aj so strelou Zdechovana, ktorá mierila k tyči. "Podobne ako pred týždňom sme na zápas nastupovali v nekompletnej zostave, nakoľko zdravotné problémy a zranenia ktoré vyradili Fecka a Juhásza pretrvávajú a robia nám problémy. Čižmár, Greško a Maroš Gallo nastúpili nedoliečení a so sebazaprením. Príležitosť preto dostali i dvaja mladí hráči z lavičky Pavlík a Herchl. I napriek tomu, že sme do polčasu hrali prakticky na jednu bránu stopercentné šance ostali bohužiaľ nevyužité," konštatoval tréner Štítnika K.T. Ján Fatľa.

Ukážkový gól v závere

Po prestávke mohol otvoriť skóre Miloš Gallo, ale jeho tvrdá strela po štandardke opečiatkovala iba spojnici brvna a tyče. V 77. min. však domáci kapitán už mieril presnejšie a po ďalšom priamom kope jeho nechytatelná delovka vymietla pavučinu hosťujúcej brány. "Ukážkový gól, ktorý nám zabezpečil víťazstvo by mohol kandidovať i na gól mesiaca. Právom a zaslúžene sme zápas dotiahli do víťazného konca i keď nám posilnený káder hostí maximálnou defenzívnou činnosťou situáciu do istej miery skomplikoval," dodal Ján Fatľa. Víťazný gól Štítnika K.T. padol paradoxne v rovnakej minúte ako inkasovaný pred týždňom v Krompachoch, kde však Štítničania ťahali za kratší koniec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.