Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Proti čerstvému lídrovi Trebišovčania neuspeli

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 23:00

Trebišov V prvej hokejovej lige nastala v priebehu posledných kôl už po niekoľký raz výmena stráži na čele priebežného poradia. Šláger ostatného

kola videli diváci v Prešove, kde domáci Farmakol presvedčivo zdolal dovtedy vedúcu Senicu 6:2. Aj vďaka tomuto rezultátu sa na absolútnu špicu prvej ligy vyšvihol vlaňajší extraligista z Nitry, ktorý si po výsledku 4:1 hladko poradil s Trebišovom. Proti favorizovaným domácim nemali Zemplínčania veľa šancí na úspech, a tak ich prehra pod Zoborom veľmi neprekvapuje. "Začali sme dosť zakríknuto a navyše nás v úvode poškodil aj rozhodca Žák, ktorý viacerými kontroverznými vylúčeniami naštrbil našu psychiku. Súper to využil na strelenie dvoch gólov, dostal sa na koňa a v takej chvíli už nie je jednoduché otočiť proti takému silnému mužstvu vývoj skóre," prezradil center tretej útočnej formácie HK VTJ Trebišov Martin Saluga (na snímke). V útoku najprv nastúpil s Tarkovacsom a Makarom, ktorého po prvej tretine nahradil Dzúrik. Ani to však nepomohlo k zlepšeniu streleckej efektivity zverencov Branislava Kohutiara. Autorom čestného úspechu hostí bol deväť minút pred koncom s deviatimi gólmi najlepší strelec Trebišova Juraj Rusič, čo bolo slabou útechou východniarskych ambícií.

Podľa slov Martina Salugu sa hokejisti spod Zobora po získaní trojgólového náskoku s dosiahnutým uspokojili a zvyšok zápasu už iba v pokoji dohrali. Aj preto možno úroveň duelu v Nitre označiť iba ako za priemernú.

V piatok trebišovskí hokejisti na domácom ľade privítajú nováčika z bratislavského Ružinova. Celok z hlavného mesta Slovenska získal v doterajšom priebehu súťaže iba tri body, z toho jeden uchmatol pri domácej remíze 3:3 práve Trebišovu. "Bude to súper z kategórie slabších, ale rozhodne si nemôžeme dovoliť podceniť ho. Aj keď hokejisti nováčika zatiaľ veľmi nebodujú, vo viacerých zápasoch dokážu oveľa zdatnejších súperov potrápiť. Verím, že sa konečne strelecky chytíme, lebo v posledných zápasoch sa nám v koncovke veľmi nedarí," vravel odchovanec spišskonovoveského hokeja.

Keď mu nadhodíme, či sa už teší na blížiacu prestávku v súťaži, iba odvrkne hlavou. "Akáže prestávka, keď nám tréner počas nasledujúceho týždňa naordinoval tri dvojfázové tréningy? Okrem toho máme počas týždňovej súťažnej pauzy aj ďalšie dve tréningové jednotky, takže voľna si veľmi neužijeme. Mali by sme sa venovať najmä zdokonaleniu kondície a silovej pripravenosti. A či som sa netešil domov? Domov do Spišskej chodievame so spoluhráčmi Kožíkom, Čujom, Jetšom a Tarkovacsom vždy cez víkend, takže sa tam občas ukážem," so smiechom uzavrel debatu Martin Saluga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.