Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Proti Cassovii chcú potvrdiť zlepšenú formu

Sportnet|Publikované 5. mar 2009 o 23:00

Zajtra čaká hráčky MBK AGROTRADE odvetné stretnutie s Cassoviou Košice. Po prvom zápase nadstavby, v ktorom na jej pôde prehrali po slabom výkone,

budú mať teraz možnosť vytiahnuť sa pred domácim publikom.

ROŽŇAVA. V sobotu sa hráčky MBK AGROTRADE predstavia v tohtoročnej nadstavbe na domácej palubovke poslednýkrát. V ďalšom majstrovskom zápase ich diváci uvidia až na prelome apríla a mája v odvetnom barážovom stretnutí.

Po výhre nad Slovanom sa nálada v družstve zlepšila a po psychickej stránke sú na tom hráčky lepšie. "No mám trocha obavy, aby sa neobjavilo také uspokojenie. Treba pripomenúť, že sme na poslednom mieste a nemáme teda byť s čím spokojní," priznal tréner MBK AGROTRADE Rožňava Jozef Ištok.

V nadchádzajúcom zápase však každopádne družstvo chce potešiť svojím výkonom rožňavských divákov. "Chceme potvrdiť našu zlepšenú formu zo zápasu so Slovanom," povedal J. Ištok.

Nová hráčka nepríde

V ostatných dňoch mala na desaťdňovú skúšku prísť ďalšia americká hráčka Steffany Merlo. "Je to kvalitná hráčka, no kvôli zraneniu štyri mesiace nehrala. Počas skúšky sme ju chceli aj spoznať, ako sa dokáže prispôsobiť európskym pomerom, keďže v Európe pôsobila prvýkrát. Uvažovali sme o nej s ohľadom na budúcu sezónu. No nevyšlo to. Hoci z našej strany bolo všetko pripravené, ona musela odcestovať domov. Týmto pádom je to uzavreté pre túto aj budúcu sezónu," povedal J. Ištok.

Vyčíňa viróza

Už v minulom zápase chýbala na palubovke Bártová. Príčinou bola viróza, ktorej liečenie stále trvá, a tak je mimo tréningového procesu. Zlepšil sa aj zdravotný stav Beňuškovej. Naopak, s chorobou sa borí tréner J. Ištok. "Nevyležal som dostatočne chrípku, tak teraz mi to prešlo na dutiny," povedal kormidelník MBK AGROTRADE. Na zápase však určite chýbať nebude.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.