Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Prospal definitívne opúšťa Tampu Bay, vedenie mu v tom nebráni

TASR|14. júl 2003 o 10:27

Tampa 14. júla (TASR) - Podľa čerstvých informácií denníka The Tampa Tribune opúšťa český hokejový reprezentant Václav Prospal definitívne tím zámorskej ...

Tampa 14. júla (TASR) - Podľa čerstvých informácií denníka The Tampa Tribune opúšťa český hokejový reprezentant Václav Prospal definitívne tím zámorskej NHL Tampa Bay Lightning.

Hráčov agent Rich Winter Prospalove "zajačie úmysly" potvrdil a vyhlásil, že jeho klient je ako voľný hráč dohodnutý s iným klubom, pričom už len pár hodín ostáva k spečateniu dohody podpisom kontraktu. Podľa slov generálneho manažéra Tampy Bay Jaya Feastera smeruje Prospal pravdepodobne k dohode s Anaheimom alebo Atlantou. Rokoval s nimi o päťročnom kontrakte s celkovým zárobkom pohybujúcim sa medzi 20 a 25 miliónmi dolárov.

"Václav sa dohodol na podmienkach s vedením iného klubu. Musí ešte vyriešiť niekoľko drobností a všetko by sa malo vybaviť počas najbližších dní," uviedol Winter pre víkendové vydanie denníka The Tampa Tribune.

Vedenie "bleskov" z Tampy Bay malo s Prospalovým agentom dohodu, podľa ktorej malo možnosť akúkoľvek ponuku iného klubu dorovnať a pokúsiť sa tým svoju oporu nestratiť. Lenže tejto zmluve, o ktorej sa mohutne pošuškáva, už nechce vedenie Tampy konkurovať. Feaster naposledy ponúkal Prospalovi päťročný kontrakt s ročným zárobkom 2,5 milióna dolárov. Winter však pre svojho klienta požadoval pri rovnako dlhej zmluve základný príjem 2,75 milióna dolárov.

"Hovoril som s Winterom a ten mi oznámil, že dva tímy sa v súčasnosti snažia Prospalovi ponúknuť kontrakty, ktoré sa od našej ponuky podstatne odlišujú a my by sme ich ani s vypätím síl nedokázali čo i len vyrovnať. Podľa všetkého má ísť o zmluvu na 20 až 25 miliónov a mala by sa uzavrieť za deň či dva," poznamenal Feaster na margo odchodu Prospala, ktorý v uplynulom ročníku so 79 bodmi kraľoval produktivite Tampy Bay. "My sme mu ponúkli takú zmluvu, podľa ktorej by bol dokonca druhým najlepšie plateným hráčom tímu. Som sklamaný, keď ho vidím odchádzať. Bol pre nás veľmi cenný. V odchode však Václavovi nebránime a dúfame, že sa mu bude i v novom pôsobisku naďalej dariť," dodal smutne Feaster, ktorý odchod dvadsaťosemročného konštruktívneho Čecha asi najviac ľutuje.

Prospal pôsobí v najprestížnejšej hokejovej lige na svete od sezóny 1996/1997. Doteraz obliekal dresy Philadelphie, Ottawy, Floridy a naposledy Tampy Bay.

ma ph

Súvisiace články