Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prominentný hosť prijal pozvanie Kováčovej

Sportnet|Publikované 1. feb 2009 o 23:00

Basketbalistky Košíc v súboji s Valenciou prišiel do Infiniti arény podporiť aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Splnil tak sľub,

ktorý dal v lete Alene Kováčovej.

KOŠICE. Prezident sa na basketbale objavil prekvapujúco, takého prominentného hosťa ešte košické basketbalistky nemali.

Pozvánka aj s permanentkou

"Ešte v lete minulého roka boli u mňa v prezidentskom paláci basketbalistky Kováčová a Žirková. Alena mi vtedy doniesla veľký plagát a permanentku s tým, že ma čakajú niekedy na zápase. Dnes som bol na východe a vedel som, že hrajú, tak som ich prišiel povzbudiť," vysvetlil dôvody svojej návštevy Ivan Gašparovič.

Kedysi basketbal hrával

Pozitívny vzťah prezidenta republiky k športu je všeobecne známy. A basketbal patrí k top športom v jeho rebríčku. "Kedysi som ho hrával, takže rád sa naň dívam, hoci mám teraz na to veľmi málo času," prezradil. A aký zážitok si z piatkového stretnutia odnášal? "Trochu ma mrzí, že to skončilo takým veľkým rozdielom. Valencia je však veľké družstvo, malo aj výškovú prevahu, najmä u rozohrávačiek. Dievčatá sa snažili. Ja im držím palce a som presvedčený, že v budúcnosti ešte urobia dobré výsledky," dodal Gašparovič.

Mohol si vybrať vydarenejší duel

"Áno, je pravda, že v lete sme u prezidenta boli so Žirkovou na prijatí a pozvala som ho na nejaký zápas. Sľúbil, že príde a som rada, že to aj splnil," potvrdila pivotka Maximy Broker Alena Kováčová, že v prezidentovej návšteve má prsty. Zároveň s úsmevom dodala: "Mrzí ma, že si vybral práve tento duel, v ktorom sme nehrali najlepšie."

Iba si zakývali

O tom, že sa do Infiniti arény, prezident chystá, vedela Kováčová už niekoľko dní, no ani táto motivácia nepomohla k lepšiemu výsledku. "Musíme si priznať, že súper bol lepší. Hrajú dobre, produkujú tvrdý basketbal a prevýšili nás v každej činnosti. Mrzí nás vysoká prehra, musíme sa z toho poučiť," uviedla košická pivotka, ktorá však po zápase s prezidentom hodiť reč nestihla. "Už sa nám to nepodarilo, iba sme si zakývali."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.