Program a výsledky na dnes na MS v hokeji 2022: nedeľa 29. máj.
Program a výsledky na dnes na MS v hokeji 2022: nedeľa 29. máj. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. máj 2022 o 06:00

Pozrite si program na dnes na MS v hokeji 2022. Aké výsledky priniesla nedeľa 29. máj?

BRATISLAVA. Na Majstrovstvách sveta v hokeji 2022 bol na programe posledný hrací deň. Oba zápasy hostila Nokia Aréna v Tampere.

Bronzové medaily získali po gólovej prestrelke hokejisti Česka a to napriek tomu, že Američania po prvej tretine viedli dvojgólovým rozdielom 3:1. Zápas sa skončil 3:8 v prospech našich západných susedov.

Česi si prišli na cenný kov presne po desiatich rokoch. Naposledy sa z bronzových medailí radovali v roku 2012. Zhodou okolností aj vtedy hostili šampionát Fíni, hralo sa v Helsinkách.

Finále si zahrali domáce Fínsko, ktoré nastúpilo proti rozbehnutej Kanade. Z víťazstva sa tešili Fíni, ktorí po dráme zdolali svojho súpera 4:3 po predĺžení.

Pozrite si aktuálne tabuľky aj celkový program šampionátu.

Dnešný program a výsledky na MS v hokeji 2022 ( nedeľa 29. máj)

Domov»MS v hokeji 2022»Program a výsledky na MS v hokeji 2022 na dnes (nedeľa, 29. máj)