Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Produkčná spoločnosť žaluje Šarapovovú

SITA|Publikované 24. nov 2005 o 09:24

FORT LAUDERDALE 24. novembra (SITA, AP) - Floridská produkčná spoločnosť podala žalobu voči ruskej tenistke Marii Šarapovovej na americkom federálnom súde s cieľom získať právo na distribúciu a predaj ...

FORT LAUDERDALE 24. novembra (SITA, AP) - Floridská produkčná spoločnosť podala žalobu voči ruskej tenistke Marii Šarapovovej na americkom federálnom súde s cieľom získať právo na distribúciu a predaj filmového dokumentu o ruských tenisových hráčkach. Wimbledonská víťazka z roku 2004 zakázala producentom spoločnosti Byzantium Productions z West Palm Beach použiť jej meno a zábery v dokumentárnom filme s názvom "Annina armáda: Za vzostupom ruského ženského tenisu". Snímka, ktorej titul nesie meno bývalej hráčky okruhu WTA Tour Anny Kurnikovovej, bol v predaji vo formáte DVD v Spojených štátoch aj v iných krajinách už od mája 2005 a odvysielali ho aj americké a ruské televízie. "V tejto krajine máme zaručené právo dokumentovať aktuálne udalosti, objekty a osoby, ktoré sú stredobodom záujmu verejnosti. Samozrejme, že sú často venované celebritám. Moji klienti iba chceli profitovať na jednej z nich," argumentuje právny zástupca žalujúcej strany L. Martin Reeder junior.
Kauza vypukla v septembri, kedy právnici agentúry IMG zastupujúcej 18-ročnú Rusku, ako aj jej vlastná spoločnosť SW19 zaslali žalujúcej strane list obviňujúci tvorcov z porušenia práva na ochranu osobnosti, práva na súkromie a zákon o ochrane obchodnej značky. Práca na dokumente sa začala v roku 2003, filmári v ňom oslovili také osobnosti ženského tenisu, ako sú Martina Navrátilová, Billie-Jean Kingová, Chris Evertová a ďalšie. Snímka prišla dokonca s tvdením, že tenis hral v Rusku už spisovateľ Lev Nikolajevič Tolstoj, ktorý bol údajne aj prvým predsedom moskovského tenisového klubu. Dátum konania súdneho procesu zatiaľ nie je známy.


Súvisiace články