Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Procházková v elite

Alena Procházková (vpravo) na stupni víťazov po sobotňajšom šprinte Svetového pohára vo fínskom Kuusame. V strede je víťazka Petra Majdičová zo Slovinska, vľavo druhá v cieli Astrid Jacobsenová z Nórska. (Autor: REUTERS)
Sportnet|Publikované 3. dec 2007 o 00:00

Naša bežkyňa na lyžiach vystúpila v sobotu na stupeň víťazov a vo Svetovom pohári bodovala aj na druhý deň.

KUUSAMO, BRATISLAVA. Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková dosiahla v sobotňajších pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kuusame životný úspech. Prebojovala sa až do A-finále šprintu klasickou technikou a v ňom obsadila výborné tretie miesto.

Do celkovej klasifikácie SP si pripísala 60 bodov – viac ako vo všetkých doterajších štartoch dovedna. Alena bodovala aj vo včerajšom behu na 10 km klasicky na 22. mieste (9 bodov), v celkovej klasifikácii jej teraz patrí 14. miesto, v hodnotení šprintu (malý krištáľový glóbus) je siedma.

Dvadsaťtriročná Banskobystričanka doteraz vo SP bodovala sedemkrát, z toho štyrikrát v šprinte. Jej najlepším výsledkom bolo 22. miesto, ktoré dosiahla vo februári tohto roka v Davose a v marci ho zopakovala v Štokholme.

Procházková v Kuusame už v kvalifikácii zabehla tretí najrýchlejší čas. Vo štvrťfinále i semifinále potom obsadila druhé miesto, v oboch prípadoch za 27-ročnou zverenkyňou slovenského trénera Ivana Hudáča, Slovinkou Petrou Majdičovou, ktorá napokon v A-finále triumfovala a zaznamenala svoje štvrté prvenstvo v pretekoch tohto rangu.

Šprint mužov vyhral Nór Johan Kjölstad, Slovák Michal Malák obsadil medzi 82 pretekármi až 79. miesto.

Vo včerajšom behu na 15 km mužov a 10 km žien klasickou technikou triumfovali Čech Lukáš Bauer s Nórkou Marit Björgenovou, z piatich slovenských zástupcov bodovala len Procházková.(tvo, sita)

Súvisiace články