Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Procházková štvrtá, dvakrát zlato do Švajčiarska

SITA|15. mar 2007 o 14:07

TARVISIO 15. marca SITA) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková po zisku zlata v šprinte klasickou technikou siahala na medailu aj vo štvrtkových pretekoch žien do 23 rokov na ...

TARVISIO 15. marca SITA) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková po zisku zlata v šprinte klasickou technikou siahala na medailu aj vo štvrtkových pretekoch žien do 23 rokov na 10 km voľnou technikou na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v talianskom Tarvisiu. Nakoniec skončila štvrtá, keď ju od stupňa víťazov delilo iba 8,8 sekundy. Druhá Slovenka v 48-člennom štartovom poli Daniela Kotschová obsadila 41. priečku. Titul svetovej šampiónky si vybojovala Silvana Bucherová zo Švajčiarska, medzi mužmi do 23 rokov v pretekoch na 15 km voľnou technikou patrí zlato jej krajanovi Dariovi Colognovi. V kategórii mužov Slovensko nemalo zastúpenie.

Výsledky:

Muž - 15 km voľnou technikou: 1. Dario Cologna (Švajč.) 34:57,0 min, 2. Iľja Černousov (Rus.) +47,2 s, 3. Nobu Naruse (Jap.) +49,7.

Ženy - 10 km voľnou technikou: 1. Silvana Bucherová (Švajč.) 24:28,1 min, 2. Sofia Bleckurová (Švéd.) +19,6 s, 3. Marina Pillerová (Tal.) +20,9, 4. Alena Procházková +29,7, ... 41. Daniela Kotschová (obe SR) +2:58,9.