Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Procházková prišla o životný úspech

Sportnet|Publikované 26. nov 2006 o 23:00

Najlepšia slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková mala v sobotu na dosah najväčší úspech svojej kariéry. V kvalifikácii šprintu na 1200 metrov klasickým štýlom vo fínskom Kuusame dosiahla v pretekoch Svetového pohára ôsmy najrýchlejší čas (2:47,10

FOTO - AUTOR

min), za ňou zostala na 10. mieste veľká favoritka Marit Bjorgenová z Nórska či Nemky Henkelová a Sachenbacherová i Češka Neumannová. Dvadsaťdvaročná bežkyňa Slávia UMB Banská Bystrica mala isté 12. miesto a 22 bodov aj v prípade, ak by v B-finále bola najpomalšia. Pravda, musela by nastúpiť na štart.

"Veľmi ma to mrzí. Pred pretekmi som si musela odskočiť na toaletu a zmeškala som štart. Chýbalo mi asi jeden a pol minúty," tichým hlasom vysvetľovala do telefónu zverenka trénera Jána Valušku. "Keď som pribehla do priestoru štartu, organizátori ma už nechceli pustiť na trať. Prepadol ma pocit zúfalstva. Moje súperky bežali a ja som plakala. Mám kruté poučenie."

Organizátori nakoniec zaradili Procházkovú až na 30. miesto, do Svetového pohára si pripísala jeden bod. Pred týždňom vo švédskom Gällivare vybojovala v behu na 10 km voľnou technikou štyri body za 26. miesto. Najlepší výsledok v SP dosiahla doteraz v minulej sezóne 25. miestom v nórskom Drammene.

Kuusamo prináša slovenským bežkárom smolu. Pred tromi rokmi diskvalifikovali Bajčičáka po skiatlone, keď dobehol do cieľa na 19. mieste. V polovici pretekov si pri výmene lyží nevšimol, že vošiel do vedľajšieho boxu a druhú časť odbehol na lyžiach Japonca Imaia.

Malú radosť Slovensko po sobotňajšom šprinte predsa len malo: víťazku Petru Majdičovú zo Slovinska vedie náš tréner Ivan Hudáč.

ONDREJ GAJDOŠ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.