Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Procházková piata, v SP poskočila na 17. priečku

Sportnet|Publikované 25. jan 2009 o 23:00

REITMAYEROVÁ DOSIAHLA NA ME V KRASOKORČUĽOVANÍ PEKNÝ ÚSPECHKRASOKORČUĽOVANIEHELSINKI. Slovenská krasokorčuliarka Ivana Reitmayerová obsadila na

REITMAYEROVÁ DOSIAHLA NA ME V KRASOKORČUĽOVANÍ PEKNÝ ÚSPECH

KRASOKORČUĽOVANIE

HELSINKI. Slovenská krasokorčuliarka Ivana Reitmayerová obsadila na majstrovstvách Európy v Helsinkách v súťaži žien veľmi dobré 11. miesto a dosiahla najlepší výsledok krasokorčuliarky spod Tatier od roku 2004, keď bola Zuzana Babiaková deviata. Premiérový titul európskej šampiónky si vybojovala na radosť domáceho publika v Hartwall Arene Laura Lepistöová, ktorá v dramatickej súťaži zdolala obhajkyňu prvenstva z posledných dvoch rokov Carolinu Kostnerovú z Talianska.

ME - ženy: 1. Laura Lepistöová (Fín.) 167,32, 2. Carolina Kostnerová (Tal.) 165,42, 3. Susanna Pöykiöová (Fín.) 156,31, 4. Alena Leonovová (Rus.) 143,99, 5. Kiira Korpiová (Fín.) 139,01, 6. Katarina Gerboldtová (Rus.) 137,05, 7. Annette Dytrtová (Nem.) 136,98, 8. Julia Sebestyénová (Maď.) 134,47, ... 11. Ivana Reitmayerová (SR) 130,20.

SANE

ALTENBERG. Slováci Ján Harniš a Branislav Regec obsadili solídne 14. miesto (+1,174) v súťaži dvojíc, pričom po prvej jazde figurovali dokonca ešte o dva stupienky vyššie.

Muži: 1. Armin Zöggeler (Tal.) 1:50,334 min, 2. Felix Loch 1:50,527, 3. David Möller (obaja Nem.) 1:50,536, 4. Daniel Pfister (Rak.) 1:50,755, 5. Jan Eichhorn 1:50,888, 6. Johannes Ludwig (obaja Nem.) 1:50,899,...21. Jozef Ninis (SR) 1:52,129.

Priebežné poradie SP: 1. Armin Zöggeler (Tal.) 601 bodov, 2. David Möller (Nem.) 525, 3. Jan Eichhorn (Nem.) 430, 4. Daniel Pfister (Rak.) 387, 5. Andi Langenhan (Nem.) 343, 6. Felix Lox (Nem.) 325,...24. Jozef Ninis (SR) 104.

Dvojice: 1. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) 1:24,996 min, 2. Patric Leitner, Alexander Resch (Nem.) 1:25,070, 3. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Rak.) 1:25,096, 4. Florschütz, Wustlich 1:25,128, 5. Wendl, Arlt (všetci Nem.) 1:25,291, 6. Penz, Fischler (Rak.) 1:25,347,... 13. Ján Harniš, Branislav Regec (SR) 1:26,170

Priebežné poradie SP: 1. Oberstolz, Gruber (Tal.) 580 bodov, 2. Leitner, Resch (Nem.) 484, 3. A. Linger, W. Linger (Rak.) 470, 4. Wendl, Arlt (Nem.) 460, ... 11. Harniš, Regec (SR) 190.

Ženy: 1. Natalie Geisenbergerová 1:46,283 min, 2. Tatjana Hüfnerová 1:46,421, 3. Anke Wischnewská 1:46,863, 4. Corinna Martiniová (všetky Nem.) 1:47,147, 5. Natalia Jakušenková (Ukr.) 1:47,155, 6. Nina Reithmayerová (Rak.) 1:47,364,... 21. Veronika Sabolová 1:49,112, 23. Jana Šišajová (obe SR) 1:49,458.

Priebežné poradie SP: 1. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 670 bodov, 2. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 600, 3. Anke Wischnewská (Nem.) 462, 4. Natalia Jakušenková (Ukr.) 403, 5. Nina Reithmayerová (Rak.) 385, 6. Erin Hamlinová (USA) 268, ... 24. Jana Šišajová 119, 25. Veronika Sabolová (obe SR) 114.

SKOKY NA LYŽIACH

WHISTLER. Víťazom sobotňajších pretekov Svetového pohára (SP) v skokoch na lyžiach 2008/2009 na mostíku HS-140 v kanadskom stredisku Whistler sa stal Rakúšan Gregor Schlierenzauer, ktorý viedol aj po prvom kole.

Sobota - HS-140: 1. Gregor Schlierenzauer 289,2 bodu (142 m/139,5 m), 2. Wolfgang Loitzl (obaja Rak.) 274,1 (136,5 m/135,5 m), 3. Matti Hautamäki (Fín.) 270,6 (136,5 m/135,5 m), 4. Simon Ammann (Švajč.) 264,4 (138,5 m/132 m), 5. Thomas Morgenstern (Rak.) 262,9 (130,5 m/137,5 m), 6. Dmitrij Vasiliev (Rus.) 262,1 (135,5 m/136,5 m), 7. Martin Schmitt (Nem.) 259,2 (133,5 m/133 m), 8. Adam Malysz (Poľ.) 258,4 (132 m/133,5 m), 9. Noriaki Kasai (Jap.) 254,7 (132 m/132 m), 10. Ville Larinto (Fín.) 244,2 (130 m/129 m).

Pribežné poradie SP: 1. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 1220 bodov, 2. Simon Ammann (Švajč.) 1172, 3. Wolfgang Loitzl (Rak.) 1061, 4. Martin Schmitt (Nem.) 568, 5. Thomas Morgenstern (Rak.) 488, 6. Ville Larinto 443, 7. Harri Olli (obaja Fín.) 438, 8. Dmitrij Vasiliev (Rus.) 429, 9. Martin Koch (Rak.) 402, 10. Matti Hautamäki (Fín.) 393.

BEH NA LYŽIACH

OTEPÄÄ. Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková opäť potvrdila, že patrí do užšej svetovej šprintérskej špičky. V nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v estónskom Otepää obsadila vo svojom obľúbenom šprinte klasickou technikou výborné 5. miesto. Rovnakú pozíciu obsadila aj v kvalifikácii. Medzi mužmi bolo finále nórskou záležitosťou, vo finálovej šestici ich bolo päť. Z prvenstva sa po šiesty raz v kariére tešil 26-ročný Ola Vigen Hattestad. Slovenskí muži v Otepää neštartovali.

MUŽI

15 km klasickou technikou: 1. Lukáš Bauer (ČR) 35:43,6 min, 2. Johan Olsson (Švéd.) +1,5 s, 3. Vincent Vittoz (Fr.) +9,3, 4. Axel Teichmann (Nem.) +12,9, 5. Dario Cologna (Švajč.) +19,2, 6. Odd-Björn Hjelmeset (Nór.) +19,6, 7. Eldar Rönning (Nór.) +20,2, 8. Sami Jauhojärvi (Fín.) +24,3, 9. Jaak Mae (Est.) +25,5, 10. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) a Anders Södergren (Švéd.) obaja +29,1.

Šprint, A-finále: 1. Ola Vigen Hattestad (Nór.) 3:20,4 min, 2. Öystein Pettersen (Nór.) +0,1 s, 3. Börre Näss (Nór.) +0,4, 4. Tor Arne Hetland (Nór.) +0,9, 5. Eldar Rönning (Nór.) +1,0, 6. Mats Larsson (Švéd.) +7,7. B-finále: 1. (celkovo 7. miesto) Nikita Krjukov (Rus.) 3:30,3 min, 2. (8.) Emil Jönsson (Švéd.) +0,2, 3. (9.) Sami Jauhojärvi (Fín.) +0,4, 4. (10.) Nikolaj Morilov (Rus.) +1,1, 5 (11.) Roddy Darragon (Fr.) +1,1, 6. (12.) Stein Vidar Thun (Nór.) +2,1.

Priebežné poradie SP: 1. Dario Cologna (Švajč.) 880 bodov, 2. Petter Northug (Nór.) 698, 3. Axel Teichmann (Nem.) 631, 4. Pietro Piller Cottrer (Tal.) 523, 5. Ola Vigen Hattestad (Nór.) 480, 6. Sami Jauhojärvi (Fín.) 477, 7. Giorgio di Centa (Tal.) 463, 8. Lukáš Bauer (ČR) 436, 9. Jean Marc Gaillard (Fr.) 421, 10. Vasilij Ročev (Rus.) 415, ... 111. Ivan Bátory (SR) 12.

ŽENY

10 km klasickou technikou: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 26:25,6 min, 2. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +26,2 s, 3. Virpi Kuitunenová (Fín.) +46,6, 4. Petra Majdičová (Slovin.) +51,8, 5. Therese Johaugová (Nór.) +58,0, 6. Marit Björgenová (Nór.) +58,4, 7. Pirjo Muranenová (Fín.) +1:08,1 min, 8. Marthe Kristoffersenová (Nór.) +1:11,1, 9. Charlotte Kallová (Švéd.) +1:16,2, 10. Alena Siďková (Rus.) +1:21,4, ... 21. Alena Procházková (SR) +2:00,7.

Šprint, A-finále: 1. Petra Majdičová (Slovin.) 3:08,5 min, 2. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +1,2 s, 3. Virpi Kuitunenová (Fín.) +3,8, 4. Pirjo Muranenová (Fín.) +4,2, 5. Alena Procházková (SR) +5,4, 6. Lina Anderssonová (Švéd.) +5,9. B-finále: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 3:18,7 min, 2. (8.) Maiken Caspersenová-Fallová (Nór.) +0,2 s, 3. (9.) Anna Olssonová (Švéd.) +0,3, 4. (10.) Britta Norgrenová (Švéd.) +0,5, 5. (11.) Nicole Fesselová (Nem.) +1,0, 6. (12.) Kirsi Peräläová (Fín.)+5,8.

Priebežné poradie SP: 1. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) 1138 bodov, 2. Petra Majdičová (Slovin.) 1043, 3. Virpi Kuitunenová (Fín.) 1027, 4. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 990, 5. Marit Björgenová (Nór.) 647, 6. Marianna Longová (Tal.) 633, 7. Arianna Follisová (Tal.) 630, 8. Pirjo Muranenová (Fín.) 473, 9. Therese Johaugová (Nór.) 469, 10. Kristin Störmer Steirová (Nór.) 434, ... 17. Alena Procházková (SR) 315.

BIATLON

ANTERSELVA. Nečakaným víťazom nedeľňajších pretekov mužov na 15 km s hromadným štartom, ktorými sa v talianskej Anterselve skončilo 6. kolo Svetového pohára v biatlone, sa stal Nemec Christoph Stephan. Dvadsaťtriročný policajt doteraz nikdy nestál na stupňoch pre medailistov. Víťazkou nedeľňajších pretekov žien na 12,5 km s hromadným štartom sa stala líderka celkovej klasifikácie Ruska Jekaterina Jurievová. V zaujímavých pretekoch až do poslednej streleckej položky viedla Nemka Magdalena Neunerová. Tam však prišiel jej neuveriteľný skrat, keď netrafila ani jeden terč.

MUŽI

Stíhacie preteky: 1. Björn Ferry (Švéd.) 33:19,4 min (1 trestný okruh), 2. Simon Eder (Rak.) +17,6 s (0), 3. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +24,7 (3), 4. Tomasz Sikora (Poľ.) +30,5 (4), 5. Sergej Sednev (Ukr.) +39,7 (0), 6. Michael Greis (Nem.) +44,4 (3), 7. Jean Philippe Leguellec (Kan.) +49,0 (0), 8. Ivan Čerezov (Rus.) +1:00,2 (2), 9. Christoph Sumann (Rak.) +1:05,5 (4), 10. Michael Rösch (Nem.) 1:08,0 (2).

Preteky s hromadným štartom: 1. Christoph Stephan (Nem.) 37:19,9 min (1 tr. okruh), 2. Dominik Landertinger (Rak.) +0,2 s (3), 3. Ivan Čerezov (Rus.) +2,8 (2), 4. Christoph Sumann (Rak.) +3,7 (3), 5. Ole Einar Björndalen (Nór.) +3,7 (4), 6. Maxim Čudov (Rus.) +6,2 (3), 7. Tomasz Sikora (Poľ.) +6,4 (4), 8. Daniel Mesotitsch (Rak.) +7,7 (1), 9. Tobias Eberhard (Rak.) +9,6, 10. Alexander Os (Nór.) +54,1 (4).

Priebežné poradie SP: 1. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 568 bodov, 2. Tomasz Sikora (Poľ.) 554, 3. Carl Johan Bergman (Švéd.) 456, 4. Ole Einar Björndalen (Nór.) 448, 5. Maxim Čudov (Rus.) 446, 6. Björn Ferry (Švéd.) 428, 7. Christoph Sumann (Rak.) 420, 8. Michael Greis (Nem.) 407, 9. Ivan Čerezov (Rus.) 398, 10. Alexander Os (Nór.) 357, ... 73. Pavol Hurajt 21, 76. Dušan Šimočko 17, 81. Marek Matiaško (všetci SR) 12.

ŽENY

Stíhacie preteky: 1. Anna Bulyginová (Rus.) 32:49,8 min (2 trestné okruhy), 2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +2,3 s (1), 3. Darja Domračevová (Bielorus.) +2,3 (2), 4. Anna Carin Olofssonová-Žideková (Švéd.) +9,5 (1), 5. Kati Wilhelmová (Nem.) +9,6 (3), 6. Andre Henkelová (Nem.) +11,7 (2), 7. Albina Achatovová (Rus.) +29,5 (0), 8. Jekaterina Jurievová (Rus.) +48,8 (1), 9. Sian-jing Liu (Čína) +49,4 (1), 10. Magdalena Neunerová (Nem.) +51,6 (5), ... 42. Anastasia Kuzminová +3:34,7 min (6), 53. Martina Halinárová +4:58,7 (6).

Preteky s hromadným štartom: 1. Jekaterina Jurievová (Rus.) 36:37,8 min (0 trestných okruhov), 2. Helena Jonssonová (Švéd.) +13,4 s (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +27,8 (2), 4. Kati Wilhelmová (Nem.) +28,2 (3), 5. Anna Carin Olofssonová-Žideková (Švéd.) +28,6 (3), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +36,8 (4), 7. Magdalena Neunerová (Nem.) +46,0 (5), 8. Oľga Zajcevová (Rus.) +48,7 (3), 9. Ann Kristin Aafedt Flatlandová (Nór.) +1:02,2 (1), 10. Julie Bonnevieová-Svendsenová (Nór.) +1:11,3 (2)

Priebežné poradie SP: 1. Jekaterina Jurievová (Rus.) 567 bodov, 2. Kati Wilhelmová (Nem.) 520, 3. Magdalena Neunerová (Nem.) 502, 4. Helena Jonssonová (Švéd.) 486, 5. Svetlana Slepcovová (Rus.) 481, 6. Albina Achatovová (Rus.) 443, 7. Tora Bergerová (Nór.) 437, 8. Andrea Henkelová (Nem.) 421, 9. Darja Domračevová (Biel.) 412, 10. Sian-jing Liu (Čína) 393, ... 69. Anastasia Kuzminová 25, 82. Martina Halinárová (obe SR) 1.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

KITZBÜHEL. Švajčiarsky zjazdár Didier Defago dosiahol v priebehu jedného týždňa dva najväčšie úspechy vo svojej kariére. Tridsaťjedenročný rodák z Morgins pridal k svojmu triumfu spred 7 dní zo švajčiarskeho Wengenu víťazstvo aj v "mekke" rakúskeho alpského lyžovania - Kitzbüheli. Na slávnej, ale najmä nebezpečnej zjazdovke Streif dosiahol v rámci 69. ročníka Hahnenkammu najrýchlejší čas 1:56,09 min a pripísal si tretí triumf v pretekoch Svetového pohára.

MUŽI

Zjazd: 1. Didier Defago (Švajč.) 1:56,09 min, 2. Michael Walchhofer (Rak.) +0,17, 3. Klaus Kröll (Rak.) +0,29, 4. Didier Cuche (Švajč.) a Bode Miller (USA) obaja +0,50, 6. Christof Innerhofer (Tal.) +0,52, 7. Andrej Jerman (Slovin.) +0,72, 8. Stefan Thanei (Tal.) +0,76, 9. David Poisson (Fr.) +0,90, 10. Hermann Maier (Rak.) +1,03.

Slalom: 1. Julien Lizeroux (Fr.) 1:33,83 min, 2. Jean-Baptiste Grange (Fr.) +0,08, 3. Patrick Thaler (Tal.) +0,67, 4. Marcel Hirscher (Rak.) +0,76, 5. Bernard Vajdič (Slovin.) +1,22, 6. Johan Brolenius (Švéd.) +1,42, 7. Ivica Kostelič (Chorv.) +1,45, 8. Travor White (Kan.) +1,72, 9. Andre Myhrer (Švéd.) +1,77, 10. Michael Janyk (Kan.) +1,84.

Kombinácia: 1. Silvan Zurbriggen (Švajč.) 3:33,38, 2. Ivica Kostelič (Chorv.) +0,49, 3. Natko Zrnčič-Dim (Chorv.) +2,98, 4. Carlo Janka (Švajč.) +4,30, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +4,32, 6. John Kucera (Kan.) +5,91, 7. Aleš Gorza (Slovin.) +5,96, 8. Romed Baumann (Rak.) +6,49, 9. Alexandr Horošilov (Rus.) +6,69, 10. Stefan Thanei (Tal.) +10,58.

Priebežné poradie SP: 1. Benjamin Raich (Rak.) 660 bodov, 2. Jean-Baptiste Grange (Fr.) 656, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.) 610, 4. Didier Defago (Švajč.) a Ivica Kostelič (Chorv.) obaja 595, 6. Didier Cuche (Švajč.) 529, 7. Carlo Janka (Švajč.) 499, 8. Michael Walchhofer (Rak.) 451, 9. Bode Miller (USA) 445, 10. Daniel Albrecht (Švajč.) 427,... 109. Jaroslav Babušiak (SR) 12.

ŽENY

Zjazd: 1. Dominique Gisinová (Švajč.) 1:16,98 min, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,15 s, 3. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,17, 4. Tina Mazeová (Slovin.) +0,28, 5. Maria Rieschová (Nem.) +0,31, 6. Wendy Siorpaesová (Tal.) +0,34, 7. Nadia Stygerová (Švajč.) a Carolina Ruizová-Castillová (Šp.) obe +0,43, 9. Kelly Vanderbeeková (Kan.) +0,54, 10. Daniela Merighettiová (Tal.) +0,62.

Obrovský slalom: 1. Kathrin Zettelová 2:47,10 min, 2. Michaela Kirchgasserová +1,39, 3. Elisabeth Görglová (všetky Rak.) +1,71, 4. Tina Mazeová (Slovin.) +1,99, 5. Taina Bariozová (Fr.) +2,14, 6. Tanja Poutiainenová (Fín.) +2,21, 7. Viktoria Rebensburgová (Nem,) a Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +2,24, 9. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +2,87, 10. Lindsey Vonnová (USA) +2,89.

Priebežné poradie SP: 1. Lindsey Vonnová (USA) 882 bodov, 2. Maria Rieschová (Nem.) 810, 3. Anja Pärsonová (Švéd.) 775, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) 751, 5. Tanja Poutiainenová (Fín.) 684, 6. Tina Mazeová (Slovin.) 407, 7. Nicole Hospová (Rak.) 404, 8. Šárka Záhrobská (ČR) 401, 9. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 394, 10. Elisabeth Görglová (Rak.) 393, ... 39. Veronika Zuzulová (SR) 88.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.