Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Procházková nestihla štart, Slováci podali protest

SITA|Publikované 25. nov 2006 o 13:49

KUUSAMO 25. novembra (SITA) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková doplatila v sobotných šprintérskych pretekoch na 1200 m klasickou technikou ...

KUUSAMO 25. novembra (SITA) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková doplatila v sobotných šprintérskych pretekoch na 1200 m klasickou technikou v rámci Svetového pohára vo fínskom Kuusame na zmenu pravidiel, ku ktorým došlo pred aktuálnou sezónou. Podľa nich pretekár, ktorý nenastúpi na štart vo vyraďovacej fáze šprintérskych pretekov, je automaticky zaradený vo výsledkovej listine na koniec štartového poľa. Procházková obsadila v kvalifikácii vynikajúce 8. miesto, keď za sebou nechala aj líderku celkovej klasifikácie Nórku Marit Björgenovú. Vo štvrťfinále skončila druhá a postúpila do semifinále. V ňom dlho atakovala tretiu priečku zaisťujúcu postup do A-finále, keď však videla, že jej to nevyjde, šetriac sily dobehla na šiestej pozícii a mala nastúpiť v tzv. malom finále (o 7. - 12. miesto). Štart však pre menšiu zdravotnú indispozíciu nestihla a keď sa chcela prezentovať, organizátori ju už do štartového boxu nepustili. Podľa nových pravidiel ju teda klasifikovali na poslednej postupovej, teda 30. pozícii. "Sme z toho veľmi sklamaní. Podali sme oficiálny protest, jeho výsledok by mal byť jasný okolo osemnástej hodiny stredoeurópskeho času. Alena zabojovala, dosiahla najlepší výsledok kariéry, o to viac to teraz bolí," povedal pre agentúru SITA tréner Ján Valuška.