Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Procházková je vo forme: opäť má body

Sportnet|Publikované 9. dec 2007 o 23:00

Sobotňajšie preteky SP v behu na lyžiach vyhral Nemec Teichmann a Fínka Kuitunenová.

DAVOS. V sobotňajších pretekoch v behu na lyžiach v rámci Svetového pohára 2007/2008 vo švajčiarskom Davose zvíťazili medzi mužmi na 15 km klasickou technikou Nemec Axel Teich­mann a v kategórii žien na 10 km rovnako klasicky Fínka Virpi Kuitunenová.

Vo výbornej forme sa opäť predstavila Slovenka Alena Procházková, ktorá tretíkrát v rade bodovala do celkovej klasifikácie. V Davose skončila na 21. mieste, čo je jej druhý najlepší výsledok v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére.

Procházková obohatila svoje konto v celkovej klasifikácii o 10 bodov, a patrí jej 17. priečka, v hodnotení dlhých behov figuruje na 27. pozícii.

„Som spokojná, bežalo sa mi dobre. Škoda, že počasie nám narobilo problémy s voskovaním. Nestihla som si pred štartom dať premazať lyže, mohlo to byť ešte lepšie,“ povedala 23-ročná Banskobystričanka.

„V piatok sme testovali lyže na vode, do rána napadlo niekoľko centimetrov nového prachového snehu. V stope sa robilo tzv. mydlo. Alena má výbornú formu. Keby mala lepšie lyže, mohla pomýšľať na desiate-pätnáste miesto,“ doplnil tréner Ján Valuška.

Jediný slovenský reprezentant v 79-člennom štartovom poli Ivan Bátory obsadil až 58. miesto a ani vo svojom treťom štarte v sezóne tak na bodovanú priečku nedosiahol.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.