Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Procházková i Malák na medailu v šprinte nedosiahli

SITA|Publikované 20. jan 2007 o 21:04

TURÍN 20. januára (SITA) - Bežci na lyžiach Michal Malák a Alena Procházková sa prebojovali do A-finále šprintu voľnou technikou na XXIII. zimnej univerziáde v talianskom Turíne. Medzi ženami na 1,2 km ...

TURÍN 20. januára (SITA) - Bežci na lyžiach Michal Malák a Alena Procházková sa prebojovali do A-finále šprintu voľnou technikou na XXIII. zimnej univerziáde v talianskom Turíne. Medzi ženami na 1,2 km finišovala v súboji o zlato Procházková na 5. mieste. Protest slovenskej výpravy umiestnenie 22-ročnej Banskobystričanky nevylepšil. "Alena bežala na čele, keď v prvej zákrute došlo ku kolízii a súperka jej prešla po lyžiach. Procházková sa ešte pozberala a predstihla jednu súperku. Podali sme protest, žiaľ, neuspeli sme," informoval vedúci slovenskej výpravy v Turíne a generálny sekretár Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) Mikuláš Ortutay.

V mužskom finále Michal Malák obsadil 6. miesto s väčšou stratou, keďže vypustil záver. Slovák sa predral do finále z 92-člennej kvalifikácie, v ktorej obsadil 22. miesto. V areáli bežeckých súťaží v Pragelate bolo v sobotu veľmi teplo, ortuť teplomera ukazovala okolo 15°C. "Malákov výsledok je veľmi cenný vzhľadom na početnosť štartového poľa. Podmienky boli veľmi náročné, sneh bol skôr samá voda," dodal Mikuláš Ortutay.

V slalome mužov v Bardonecchii sa presadil Čech Filip Trejbal. Zo Slovákov skončil najlepšie Peter Lubellan na 25. mieste, keď v celkovom súčte oboch kôl stratil takmer 7 sekúnd. Andreja Devečku klasifikovali medzi 113 štartujúcimi na 32. pozícii, Ivana Heimschild a Jaroslav Babušiak nedokončili druhé kolo.

Jediná zástupkyňa SR v krasokorčuľovaní Jacqueline Belenyesiová neudržala 15. pozíciu po krátkom programe a po 21. najlepšej voľnej jazde klesla na konečnú 20. priečku.

Výsledky - XXIII. zimná univerziáda v Turíne:

BEH NA LYŽIACH

Šprint mužov na 1,4 km voľnou technikou - A-finále: 1. Nikolaj Čebotko (Kazach.) 2:28,4, 2. Aleš Razym (ČR) +2,4, 3. Fulvio Scola (Tal.) +3,5,... 6. Michal Malák (SR) +23,9

Šprint žien na 1,2 km voľnou technikou - A-finále: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.), 2. Jelena Kolominová (Kazach.), 3. Kaili Sirgeová (Est.),... 5. Alena Procházková (SR)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Slalom: 1. Filip Trejbal (ČR) 1:25,94, 2. Matič Skube (Slovin.) +1,31, 3. Petter Robertsson (Švéd.) +1,65,... 25. Peter Lubellan +6,79, 32. Andrej Devečka +9,52, Ivan Heimschild a Jaroslav Babušiak (všetci SR) nedokončili 2. kolo

KRASOKORČUĽOVANIE:

Ženy - konečné poradie: 1. Akiko Suzukiová (Jap.) 148,24, 2. Valentina Marcheiová (Tal.) 141,23, 3. Dan Fang (Čína) 136,50,... 20. Jacqueline Belenyesiová (SR) 94,25