Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Problémy pred MS v Brazílii pokračujú, otvorili nedokončený štadión

Arena Amazonia v brazílskom Manause. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 11. mar 2014 o 08:45

Nedokončené toalety a diery v streche si všimli diváci na otvorení štadióna v amazonskom Manause.

SAO PAULO. Rozpaky prežívalo približne 20-tisíc divákov na nedeľňajšom otvorení štadióna v brazílskom Manause, ktorý bude tento rok hostiť zápasy majstrovstiev sveta vo futbale. Nedokončené toalety, diery v streche.

To sú iba dva z množstva nedostatkov, ktoré si všimli návštevníci vrátane samotných stavebných robotníkov počas nedeľňajšieho zápasu regionálnej súťaže. K tomu dlhé rady pri stánkoch s občerstvením a lístky predané na neexistujúce miesta.

Jeden zo šiestich

So 44-tisícovou kapacitou bude Arena Amazonia hostiť júnové zápasy turnaja Anglicko - Taliansko či USA - Portugalsko.

Štadión v Manause bol jedným zo šiestich, ktoré nedokončili podľa želania predstaviteľov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) už pred koncom minulého roka. Miestny organizačný výbor prisľúbil odstrániť všetky nedostatky.

Na štadióne v Sao Paule, na ktorom odohrajú 12. júna domáci reprezentanti otvárací duel MS 2014 proti Chorvátom, sa zatiaľ podarilo dokončiť montáž časti strechy, ktorú poškodil pád žeriavu 27. novembra minulého roku, keď prenášal päťstotonový diel.

Dve obete na životoch

Pád zariadenia si vyžiadal dve obete na životoch a časový sklz pri prácach. Montáž 420-tonovej kovovej konštrukcie trvala šesť hodín.

Podľa stavebnej spoločnosti Odebrecht je štadión Itaquerao na 98 percent dokončený a 15. apríla by mohol byť pripravený na prevádzku. FIFA nedávno prišla s menej optimistickým termínom 15. mája.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články