Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Problémy Lichtenštajncov pred zápasom so SR

SITA|9. okt 2003 o 15:37

VADUZ 9. októbra (SITA) - Obec Pully žaluje Lichtenštajnský futbalový zväz (LFV) a žiada 1250 švajčiarskych frankov ako odškodné za uvoľnenie reprezentanta Frédérica Gigona na júnový zápas kvalifikácie ME 2004 v Macedónsku. Tridsaťročný skúsený obranca je

v civile učiteľom a obec musela v čase jeho reprezentačných povinností angažovať náhradu. Keďže LFV nereagoval na dve výzvy na finančné vyrovnanie, zástupcovia Pully sa rozhodli riešiť problém súdnou cestou.

Kauza "Gigon" má však aj širšie súvislosti, keďže futbalista si počas stretnutia v Macedónsku zranil čeľusť a jeho poisťovňa odmietla uhradiť liečbu s odôvodnením, že nešlo o pracovný úraz a hráčova platná poistka podobné prípady nepokrývala. Peniaze zo svojej pokladnice nechce vytiahnuť ani LFV, a tak sa črtá ďalší právny spor. Lichtenštajnský zväz patrí k najchudobnejším v Európe a nerešpektuje nariadenie UEFA, podľa ktorého musia národné federácie poistiť svojich reprezentantov. Naopak, v budúcnosti chcú predstavitelia jedného z futbalových trpaslíkov zmluvne zaviazať hráčov, aby si poistenie zabezpečili vo vlastnej réžii.

Sám medializovaný Gigon chýba v nominácii trénera Waltera Hörmanna na sobotňajší kvalifikačný duel so Slovenskom. Jedna z opôr lichtenštajnskej defenzívy sa dostala do konfliktu s hlavným kormidelníkom, ktorý od hráča očakáva ospravedlnenie.

Súvisiace články