Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Probala si dal pekný darček k narodeninám

Sportnet|Publikované 27. okt 2003 o 23:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice sa v sobotu predstavili druhýkrát v sezóne na domácej palubovke a opäť úspešne. Po skalpe bratislavského

Interu zdolali aj Baník Handlová 98:81. Východniari rozhodli po vyrovnanom prvom polčase o svojej výhre po zmene strán, keď natiahli náskok. V záverečných minútach už žiasdnu drámu nepripustili a mohli potešiť aplaudujúce obecenstvo viacerými peknými akciami. Na triumfe Košičanov má zásluhu celý kolektív, ktorý zabral, ako sa patrí. Najviac košov nasúkal Handlovčanom Juraj Probala (zaznamenal 23 bodov), s ktorým sme sa po stretnutí pozhovárali.

Dosiahli ste, čo ste si zamienili, doma ste ani druhýkrát nezaváhali. Máte teda dôvod na spokojnosť.

"Bol to ťažký súper, ale doma musíme vyhrávať, ak chceme v lige ako nováčik niečo dosiahnuť."

Vravíte, že Handlová bola ťažkým protivníkom. takým však pre vás budú asi všetci súperi, keďže ste nováčikom.

"Dá sa povedať, že áno. Keď však nechceme byť len do počtu a obávať sa o záchranu, na svojej palubovke si prehry nesmieme dovoliť."

Čo podľa vás rozhodlo o osude zápasu?

"Myslím, že náš vynikajúci nástup do druhého polčasu. Takisto aj zlepšená obrana, ubránili sme ich trojkárov, najmä Uhnáka."

Handlovčania sú známi práve úspešnou streľbou spoza trojkového oblúka. Na eliminovanie tejto ich zbrane ste sa sústredili a vyšlo vám to.

"Presne tak. Nechceli sme, aby nám nastrieľali veľa trojok a túto úlohu sme zvládli."

V tejto sezóne ste už v dvoch dueloch stihli inkasovať zhoidne po 13 trojok. Zrejme ste si povedali, že s taktou obranou na oblúku by to proti Handlovčanom určite nešlo.

"Bolo by zlé, keby sme sa nepoučili z toho, čo sa nám už dvakrát prihodilo. Museli sme teraz poriadne brániť súperovych strelcov už od začiatku, lebo tam je naša slabina."

Súperovi ste dovolili trafiť len štyri trojky. Dá sa teda povedať, že viac problémov robili pod košom. Veď napokon, nič iné ste im ani nedovolili.

"Uhnák nebol vôbec nebezpečný, skôr Smačko a Morávek. To boli hráči, ktorí nám robili najväčšie problémy."

Handlovčanov ťahajú síce veľmi skúsení, ale už starší hráči po tridsiatke. Po zmene strán sa to prejavilo, po kondičnej stránke už na vás nestačili.

"Aj v šatni sme si vraveli, že musíme začať hrať protiútoky, keďže sme mladší a rýchlejší ako skúsení handlovskí borci. Iba tak budeme vyhrávať zápasy, keď sa nám budú dariť protiútoky."

Vám osobne to proti Handlovej sypalo. Keď sme sa zhovárali naposledy, aj sám ste priznali, že zatiaľ nie ste úplne vo svojej koži. V sobotu to už bolo očividne iné, pôsobili ste suverénnejším dojmom tak, ako vás poznáme.

"Áno, už to bolo lepšie. Dal som si pekný darček k pondelkovým (včerajším - pozn. aut.) narodeninám."

Divákom ste v minulosti už nie raz ukázali, že viete efektne zavesiť loptu do koša. Proti Handlovej ste v poslednej štvrtine dvakrát mali proti rýchlom protiútoku tú možnosť, prvýkrát ste zvolili istotu, druhýkrát ste sa o smeč pokúsili, ale nebol úplne čistý.

"Chcel som, nevyšiel mi krok (smiech). Nie je to však len o vešaní... Ale chcel som, lebo bola plná hala a vtedy je to dobrý pocit, keď môžete zavesiť."

JURAJ PROBALA V STRETNUTÍ PROTI HANDLOVEJ: Body spolu: 23, streľba spod koša: 4 pokusy/3 úspešné, ostatná streľba z poľa: 6/2, trojky: 5/3, trestné hody: 4/4, doskoky: 2 (1 obranný, 1 útočný), získané lopty: 3, stratené lopty: 0, získané fauly: 4, fauly: 4, asistencie: 5, bloky: 0, odohrané minúty: 37.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.