Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Probala: Domáca palubovka za nás zápas nevyhrá

Sportnet|Publikované 10. nov 2006 o 23:00

Košice - Zaujímavé stretnutie saľubuje dnešné východoslovenské derby v basketbalovej extralige mužov, v ktorom si v košickej Infiniti aréne od 18.30

hod. zmerajú sily domáca Slávia TU a Spišská Nová Ves. Duely týchto dvoch tímov vždfy patria k tomu lepšiemu, čo naša najvyššia súťaž ponúka a podľa postavenia v tabuľky by to nemalo byť inak ani dnes. Líder extraligy nastúpi proti tretiemu družstvu v dueli, v ktorom si títo rivali iste nedarujú zadarmo ani piaď ihriska.

"Je jasné, že my doma musíme vyhrávať. Čaká nás však fakt ťažký zápas, lebo Spišiaci majú dobrú formu, sú nám v pätách aj čo sa týka postavenia v tabuľke. Víťazstvo nad nimi teda budeme brať všetkými desiatimi," uvedomuje si silu súpera krídelník Slávie TU Juraj Probala. Na Spišiakov si musia dávať technici pozor, lebo tí na nich niekedy vedia zahrať a patria k tým nepríjemnejším protivníkom. "Áno, pred dvoma rokmi to tak bolo, keď na našej palubovke vyhrali všetky vzájomné zápasy. Myslím však, že to už je za nami. Máme teraz lepší káder, sme posilnení a hráme aj trochu lepší basketbal. Momentálne z nich teda žiaden komplex nemáme. Dokázali sme v tejto sezóne vyhrať už aj u nich, teraz to treba potvrdiť aj doma." Zo Spišskej Novej Vsi si Košičania priviezli výhru 82:76, ktorá sa určite počíta, keďže ju dosiahli na horúcej pôde. "Bolo to druhé kolo, Spišiaci predtým vonku vyhrali a chceli to potvrdiť aj doma. My sme ich prekvapili a podarilo sa nám odniesť si dva cenné body. Sú fakt cenné, lebo v Spišskej sa len tak ľahko nevyhráva. Treba si dať na nich pozor, lebo nám to prídu teraz vrátiť."

Žlto-modrí na svojej pôde v tomto ročníku ešte nezaváhali, domáca palubovka teda robí veľa. "Rozhodujúci vplyv bude mať najmä to, ako k tomu pristúpime my," oponuje J. Probala, že domáca palubovka zápas za hráčov nevyhrá. "Presne tak. Domáca palubovka ešte nikomu zápas nevyhrala, to môže len výkon. Aký podáme, tak dopadne celé stretnutie." Každopádne, zverenci trénera Gacíka sú na čele s jedinoiu prehrou a s jedlom im rastie chuť. "Áno, len treba dať pozor, aby nás to neuspalo. Musíme stále šliapať naplno."

Naposledy technici zvíťazili nad Dolným Kubínom hladko 75:53, keď vyrovnaná bola len prvá polovica stretnutia. "Začiatok zápasu sme mali zlý, inak nebol žiaden problém. V úvode sme trošku zaspali, veľmi skoro sme prehrávali 0:7, ale hneď po prvom oddychovom čase to už išlo. Začali sme bojovať, rozohrali sme sa a v druhom polčase sme súpera suverénne prevalcovali."

V stredu si Sálvia TU zahrala prvé kolo Slovenského pohára. Súperom im v mestskom derby bola prvoligová BA Geometra, ktorú poľahky zdolali 81:51. "Nazval by som to tréningové stretnutie, nehrali Bojovič, Stojanovič a Nuber, ktorí si voľno zaslúžili. Dôležité je, aby sme boli najmä na ligu pripravení, máme totiž nejaké drobné zranenia. Pohár tiež neberieme nma ľahkú váhu, ale toto ešte nebol súper, na ktorého by sme museli byť v plnej sile." Bol to vlastne súboj áčka s rezervou, niektorí hráči medzi týmito društvami pendlujú, a tak saduel niesol v priateľskom duchu, o čom svedčil aj veľmi nízky pomer faulov a trestných hodov. "Jasné, bolo to celé také kamarátske. Ako hovorím, bolo to tréningové stretnutie, neviem, či ho niekto bral úplne vážne," dodal Probala.

Košičania sa zrejme budú musieť zaobísť bez kapitána Štefana Sviteka, ktorý z Trutnova volal, že má narazený prst.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.