Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Príznačné: ŠOK spôsobí zmenu stavu

Sportnet|Publikované 24. jún 2009 o 22:00

Po dlhej absencii je v druhom najväčšom meste Slovenska naplánovaný Reprezentačný ples športovcov.KOŠICE. Druhé najväčšie mesto na Slovensku získava na športovom poli jeden úspech za druhým, no tie sa len veľmi slabo premietajú do spoločenského povedomia. Možno aj preto, že absentovala anketa, ktorá by na úspechy ešte viac poukázala. V minulosti o nich nebola núdza, či už na mestskej, alebo krajskej úrovni, no teraz nastalo vákuum. Zmeniť tento stav by mal ŠOK z dielne Progress Promotion Košice. Skratka ukrýva nový názov ankety, ktorá by mala byť postavená na zdravých základoch a nie na rok-dva: Športová Osobnosť Košíc.

Iba absolútne poradie

Vyhlasovať budú víťaza a ďalších športovcov Top skupiny už bez poradia. Zatiaľ ešte nie je upresnené, koľkočlenná skupina športovcov by to mala byť. "Možno to bude desiatka, možno tucet. Táto otázka je otvorená. Uvažujeme tiež o tom, že kolektívne športy nebudú mať svoju osobitnú kategóriu, ale ich športovci budú ašpirovať na umiestnenie v absolútnom poradí. Je to z toho dôvodu, že anketa by časom unudila verejnosť, keby sa v nej každý rok objavovali stále tie isté kolektívy - trebárs basketbalistky, hokejisti či futbalisti," vysvetlil Branislav Koniar.

Bez striktných pravidiel

V ankete nebudú ani striktné kritériá, podľa čoho sa budú osobnosti vyberať. V minulosti bol problém práve v tom, že nebolo jasne dané, či športovec musí byť narodený v Košiciach, či stačí len keď bude pôsobiť v košickom kolektíve, a taktiež nebolo jasné, čo s osobnosťami, ktoré sú síce z Košíc, no majú klubovú príslušnosť inde, prípadne robili dobré meno mesta vo svete. "V tomto smere naozaj nie sú striktné pravidlá. Osobnosťou bude ten, kto v danom roku hájil farby košického klubu, kto sa síce v Košiciach nenarodil, ale žije tu a dosiahol pekné výsledky, prípadne robí dobre meno mestu vo svete. Z toho vyplýva, že anketa je otvorená aj pre cudzincov, ktorí si v danom roku svojou hrou, výsledkami či postojom vyslúžia nomináciu. V ankete nemusí byť len športovec, ktorý získal nejakú medailu. Vôbec nie. Už z názvu ankety je zrejmé, že by to mala byť osobnosť za daný rok."

O výsledkoch ankety rozhodne 10-členná Košická športová akadémia (KŠA), ktorú zostaví organizátor zo zástupcov médií, partnerov a zástupcov mesta. Vyhodnotenie ankety bude každoročne spojené s Plesom košických športovcov ich fanúšikov a hostí. Predbežným termínom pre ŠOK 2009 je 30. január 2010.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.