Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Prísne opatrenia v Istanbule, na štadión bez mobilu

SITA|9. okt 2003 o 16:17

ISTANBUL 9. októbra (SITA, Reuters) - Vedenie Tureckej futbalovej federácie (TFF) sa obáva prísneho trestu zo strany UEFA a robí všetko pre to, aby zabránilo výtržnostiam fanúšikov počas sobotňajšieho zápasu kvalifikácie ME 2004 s Anglickom. Diváci sa pre

d vstupom na istanbulský štadión Sükrü Saracoglu podrobia trojnásobnej kontrole a do hľadiska si nebudú môcť zobrať žiadne predmety, ktoré by sa dali hádzať na trávnik. Zakázané sú napríklad dáždniky, fľaše, zapaľovače, ale aj mobilné telefóny. "Akýkoľvek negatívny incident, bez ohľadu na závažnosť, by mohol vyústiť do nezaslúženého trestu, ktorý by nás postihol na veľmi dlhú dobu," uvádza sa v upozornení TFF.

Turecká polícia sa taktiež snaží zabrániť anglickým priaznivcom dostať sa na zápas. Do areálu štadióna môžu vstúpiť iba diváci s tureckým občianskym preukazom. Na tureckých hraniciach zriadili zvláštnu pasovú kontrolu pre britských občanov a colníci dostali zoznam približne tisícky registrovaných "hooligans", ktorým nepovolia vstup do krajiny.


ss;to;bg

Súvisiace články