Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prísne bezpečnostné opatrenia na zápase Košice - D. Streda

Sportnet|Publikované 6. nov 2008 o 23:00

KOŠICE. Cez víkend sú na programe stretnutia 15. kola futbalovej Corgoň ligy. Do košického Čermeľa zavíta Dunajská Streda. Keďže celé Slovensko má v

živej pamäti udalosti z nedávneho stretnutia D. Streda - Slovan (0:4), zaujímalo nás, ako sa na tento duel pripravujú v košickom MFK.

Policajti s kamerami

Včera boli na programe rokovania so všetkými zložkami, ktoré budú mať na starosti bezpečnostné hľadisko tohto stretnutia. Konzultácie boli s políciou, bezpečnostnou službou a usporiadateľskou službou. "Pred zápasom oboznámime všetkých fanúšikov výzvou, v ktorej bude uvedený, že polícia monitoruje zápas záznamovou technikou. Polícia i klub MFK vyzýva všetkých návštevníkov tohto stretnutia, aby sa zdržali akýchkoľvek prejavov neznášanlivosti voči inej rase, pokrikov, ktoré hanobia inú rasu. Počas zápasu bude absolútny zákaz používania pyrotechniky. Z tohto dôvodu sa sprísnia kontroly na vstupe do areálu i na vstupe do jednotlivých sektorov. Fanúšikovia sa podrobia dôkladnej kontrole. V prípade, že sa napriek tomu niekto previní voči bodom tejto výzvy, polícia bude nútená zakročiť a riešiť to v zmysle priestupkového poriadku alebo ako trestný čin," vysvetlil športový riaditeľ MFK Košice Štefan Tarkovič.

Indície sa asi nenaplnia

Polícia i klub MFK už niekoľko dní monitorujú situáciu pred týmto zápasom. Podobne, ako pred súbojom D. Streda - Slovan, keď domácich prišli povzbudiť fanúšikovia Ferencvárosu, i teraz sú indície, že môže dôjsť k "bratskej výpomoci" spoza hraníc. "Máme tieto indície. Ide o Diósgyör. Tento klub hral prípravné stretnutia nielen u nás v Košiciach, ale i v Michalovciach, kde ich fanúšikovia vyprovokovali bitku. Konzultovali sme túto alternatívu a zatiaľ je celá záležitosť v takej polohe, že sa neočakáva príchod fanúšikov z Maďarska. Predsa len Diósgyör hrá v nedeľu prestížne stretnutie na pôde vedúceho Debrecenu. Nepredpokladáme, že by fanúšikovia Diósgyöru v derby nepodporili vlastný celok, ale prišli do Košíc. Stať sa to však môže. Bezpečnostné pravidlá sme však nastavili tak, že by sme mali zvládnuť akúkoľvek situáciu - či už prídu fanúšikovia z Maďarska alebo nie," konštatoval Š. Tarkovič. Samozrejme, na štadióne budú posilnené jednotlivé zložky usporiadateľov, bezpečnostnej služby i polície.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.