Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prišli zo Švajčiarska, šok zažili v Maďarsku

Sportnet|Publikované 30. aug 2009 o 22:00

Cestu za prvým úspechom v Budapest Bank Kézilabda Lige vydláždili síce slovenskému majstrovi motorizovaní policajti, ale na palubovke v Kecskeméte prvé body vydolovali hádzanári Tatrana Prešov len a len vlastnou zásluhou.KECSKEMÉT. Prešovčania naskočili do premiérového zápasu rovno z autobusu. V šatni akurát natiahli na seba dresy. Prípravu zvládali vo finiši jazdy s policajnou eskortou. Niečo také, čo nedobrovoľne zažili v Maďarsku slovenskí hádzanárski majstri, na vlastnej koži z nich neokúsil vlastne nik.

Zahýbať rukou, kolenom a hrať...

S hádzanou kus sveta prešiel Radoslav Ant, ale aj on márne lovil v pamäti: "Precestoval som celú Európu, bol som aj ďalej, ale toto som ozaj nikde nezažil. Z autobusu rovno do šatne, potom bleskurýchlo na palubovku, mávnuť dvakrát, trikrát rukou, zahýbať kolenom, akože rozcvička, a poďho rovno do zápasu, tak to teda nie," vychrlil už po vyhranom súboji skúsený prešovský ľavý krídelník. "Oceňujem preto zvládnutie celej situácie naším tímom. Zápas to nebol ani tak o hernej kvalite, ako o maximálnej bojovnosti, zomknutosti našej partie. Tu už šlo jednoznačne o účel. Chceli sme vyhrať a docielili sme to. Ako, to je teraz jedno. Nebolo to z našej strany dokonalé. V najbližších zápasoch máme čo zlepšovať." Prešovčania vyhrali o dva, ale pri presnejšej muške to mohlo skončiť výraznejším rozdielom. "Času na rozhýbanie streleckých rúk bolo pramálo. Zahodené šance však tiež patria k hádzanej." V stredu čaká prešovských hádzanárov domáca premiéra maďarskej ligy s Csugói KK. "Bude to silnejší súper ako Kecskemét," mienil R. Antl. "Doma budeme pod iným tlakom. Verím však, že aj tento úspešne zvládneme."

Ďalšia Stráňovského skúsenosť

Z rovnakej krajiny, z rovnakého mužstva, zo švajčiarskej Amicitie Zurich prestúpil do Tatrana Prešov po R. Antlovi aj pravý krídelník Tomáš Stráňovský. "Ja si na niečo podobné spomínam," tvrdil. "Z Zürichu sme šli na zápas do Ženevy. Tiež sme síce pre problémy na ceste meškali, no to, čoho som sa dočkal v premiérovom zápase vo farbách Tatrana, s tým sa to porovnať nedá." T. Stráňovský začal prvý tréning s Prešovčanmi netradične - v Košiciach s tamojšími kickboxermi. V Kecskeméte mu pribudla ďalšia skúsenosť... "Sú to svojím spôsobom rarity. Začať s kickboxermi, potom sprievod policajtmi, začiatok bez rozcvičky, skrátený zápas na takejto úrovni. Mimoriadne zaujímavé, ale podstatné je, všetko sme to zvládli. Že však po príchode do Prešova zažijeme aj takéto veci, o tom sa mi ani len nesnívalo. Každé poznanie je však na niečo dobré. Napriek tomu, čo sa nám prihodilo, vykročili sme tou správnou nohou. Dúfam, že to bude mať pokračovanie aj v stredajšom zápase s Csurgói KK."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.