Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prišiel pomôcť zbaviť sa nežiaduceho tieňa

Vladimír Bednár. Už je zase v klube Zaglebie Sosnowiec. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 1. sep 2009 o 22:00

Keď sme pred časom rozprávali s Vladimírom Bednárom, netušil, že to bude jeho posledný rozhovor, ktorý poskytuje ako futbalista Widzewu Lodž. Uplynulo len pár týždňov a tento bývalý hráč Prešova i Slovana sa už postupne sťahoval dvesto kilometrov ďalej do

prenajatého bytu. Jeho staronovým pôsobiskom sa stal tím Zaglebie Sosnowiec.

SOSNOWIEC. Pravda, na verejnosť sa sprvoti dostali mylné informácie, že vraj si oblečie dres iného účastníka Ekstraklasy - Zaglebie Lubin.

Vrátil sa na známe miesto

Skutočnosť je taká, že náš legionár sa vrátil tam, kde pred časom tri sezóny pôsobil. A to napriek tomu, že mal v Lodži kontrakt platný ešte na dve sezóny. "Keď som tak o tom premýšľal, prišiel som k názoru, že nechcem vysedávať na lavičke, ale hrať. Preto som sa zmienil pred funkcionármi o inej možnosti. Navyše, tréner Zaglebie prejavil enormný záujem o moje služby, chcel ma mať v tíme. Tak som prikývol," konštatoval dvadsaťdeväťročný odchovanec prešovského futbalu. Najprv sa hovorilo o hosťovaní, ale náš zástupca bol naklonený iba myšlienke prestúpiť. V klube vraj nerobili žiadne drahoty. "Pekne sme sa rozlúčili, aj v Lodži mali záujem na tom, aby som hral. Nikde nie je predsa napísané, že sa tam nikdy nevrátim," dodal s nadhľadom kozáka hráč, ktorý je v poľskom futbale ukotvený už päť rokov. Mimochodom, keď prišiel zo Slovenska, začínal v ročníku 2004/2005 práve vo Widzewe.

Útok na postup

Zaglebie ešte stále prenasleduje tieň disciplinárneho trestu. Za machinácie sa musel zmieriť s pádom z najvyššej ligy o dve súťaže nižšie. V minulom ročníku postúpil a želaním fanúšikov je, aby sa po aktuálnom ročníku vrátil medzi elitu. "Podmienky v klube sú zodpovedajúce a vidno, že manažment klubu pracuje tvrdo na tom, aby sa celok ocitol v Ekstraklase." Hlavnou pohnútkou Bednárovho prestupu bolo to, že chce hrať na ofenzívnych postoch, a nie ako naposledy v Lodži, kde ho tréner posúval kade-tade v zostave. I preto sa nepresadil vo finálnej fáze. "Sosnowiec forsíruje útočný štýl hry, a preto sa neobávam, že v prípade zaradenia do zostavy si neprídem na svoje. Neviem sa dočkať, že vybehnem na trávnik," poznamenal úprimne východniar. V čase, keď sme s ním hovorili, nemal na konte ani jedno súťažné vystúpenie. "Neboli vybavené ešte potrebné formality, ktoré sú nutné pri takýchto rošádach," vysvetlil dôvod svojej absencie na ihrisku. V šatni našiel mnohých tých, s ktorými predtým naháňal loptu. A to napriek tomu, že vlani niektorí pobalili kufre. "Teraz sa však vrátili späť tak, ako ja." Sosnowiec vyštartoval do sezóny razantne, pohybuje sa v popredí, keď do minulého týždňa tri razy vyhral a dva razy remizoval. "Koniec je ešte ďaleko a ani konkurencia nespí. Vybojovať si jedno z dvoch postupových miest nebude jednoduché."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.