Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Prišelci zobrali aj neistotu, ktorá vyprší po mesiaci

Sportnet|Publikované 16. okt 2003 o 00:00

Poprad - Mesačná lehota určená na otestovanie výkonnosti a herných predpokladov plynie dvom dubnickým hráčom, ktorí prišli pod Tatry na hosťovanie.

Patrí medzi nich Peter Trokan (na snímke), ktorý sa prvý raz v popradskom drese predstavil v meraní síl vo Zvolene. On aj Bobík zobrali túto možno pre nich i riskantnú možnosť, lebo ešte nevedia, či v ŠKP zostanú do konca sezóny. "Prijali sme to, čo sme mali robiť?" vyjadril sa Trokan, ktorý predtým v prvoligových zápoleniach si vyslúžil primát najlepšieho strelca. Ich angažovanie vychádzalo z toho, že v materskom dubnickom klube sa pred časom schyľovalo k totálnej kríze a hovorilo sa dokonca aj o tom, že tento tím zo súťaže odstúpi. Medzitým sa ale problémy utriasli a Dubničania pokračujú v zápoleniach o prvoligové body. "Neľutujem, že som tu, predsa len extraliga je kvalitnejšia súťaž. Uvidím, ako mi to pôjde, zatiaľ je priskoro hovoriť, či sa bezo zvyšku napĺňajú moje predstavy."

Dvadsaťtriročný útočník pripomenul, že si musí osvojiť väčšiu rýchlosť a hlavne pohotovejšie myslenie. Priznal, že čas na reakciu je oveľa kratší, než na čo bol zvyknutý. "Toto sú moje prvé kontakty s najvyššou súťažou. Dosiaľ moja kariéra bola spojená iba s Dubnicou, akurát na vojenčine som pôsobil v Topoľčanoch," prezradil najzákladnejšie fakty tento krídelník. Mimochodom, aj niektorí ďalší jeho spoluhráči sa rozutekali do iných extraligových celkov. Prsty v tom, že sa Trokan dostal na východ, má bezpochyby tréner Milan Skokan, ktorý ho sledoval v jednom stretnutí. "Predtým som o popradskom kolektíve veľa toho nevedel. Musel som si zvykať na prísnejšie taktické pokyny, hrám niečo iné, než v dubnických farbách. Dôraz sa kladie na zodpovednosť pri bránení, vracaní sa dozadu." Trokan aj Bobík sa objavili medzi policajtmi akurát v období, keď bolo v kádri príliš veľa maródov. Takže sa ani príliš veľa nešpekulovalo o tom, do ktorej formácie sa dostanú. "Hral som s Palovčíkom a Romanom Tomasom, neviem však, či s týmito chlapcami zostanem aj naďalej."

Pravdaže, konečný ortieľ v otázke prípadného zotrvania na súpiske vyrieknu kormidelníci. Peter však vnútorne cíti, že ešte neukázal všetko to, čo by azda mohol. "Nazdávam sa, že azda by mi to mohlo vyjsť, ale určitá neistota ešte stále visí vo vzduchu. Musím makať." Peter by bol najradšej, keby sa prejavil efektívnejšie v koncovke, dosiaľ nezaznamenal ani jednu asistenciu či gól. V čase, keď opúšťal Dubnicu, mal na konte deväť zápisov v kanadskom bodovaní (5+4). "Bolo by načase, aby som oprášil presnejšiu streľbu. Osobne som mal najlepší pocit po stretnutí doma s Liptovským Mikulášom, chcel som sa azda výraznejšie ukázať pred popradskými fanúšikmi, ktorí ma dovtedy nepoznali." Nuž, ak chce prišelec zaujať pevné miesto na súpiske, musí byť lepší než domáca omladina. Taká je filozofia manažmentu ŠKP. A správna. Či sa to Petrovi Trokanovi podarí, záleží iba na ňom.

Súvisiace články