Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pripravujú sa na búrlivé prostredie v Starej Ľubovni i nevyspytateľnú Žilinu

Sportnet|Publikované 6. nov 2003 o 23:00

Prešov - Odvetné súboje základnej časti extraligy volejbalistov štartujú dnes zápasmi 6. kola. Hráči VK PU Prešov sa predstavia dnes na pôde nováčika

v Starej Ľubovni, zajtra u tradičného rivala v Žiline. Po predchádzajúcich dueloch, keď dokázali uspieť na pôde Dubovej i Zvolena zhodne 3:1, ich teda čaká opäť dvojitá "porcia" na palubovkách súperov.

"Obaja títo súperi sú najmä doma nebezpeční a hrajú skutočne dobre. Budú to zrejme duely podobného charakteru, aké sme odohrali v poslednom kole. Radi by sme pritom ostali v rovnakej role. V Starej Ľubovni nás zrejme bude čakať vypredaná hala a poriadne peklo, na Žilinu sa je zasa veľmi ťažko pripravovať, lebo prakticky v každom zápase hrá v inej zostave. Je to tak trocha krok do neznáma, v každom prípade však isté taktické zámery máme, najmä čo sa týka pôsobenia na kľúčových hráčov súpera," zamýšľal sa tréner VK PU Richard Vlkolinský (na snímke).

Prešovčania poskočili napriek kontumácii stretnutia s Humenným (proti nej sa počas tohto týždňa oficiálne odvolali) na druhú priečku tabuľky a na ihriskách súperov ešte v tejto sezóne neprehrali. "V prvej časti sme vlastne normálne prehrali jediný zápas proti VKP, aj to s vedením 14:11 v tajbrejku. Priznám sa, že som s podobnou bilanciou pred odvetami rátal. Chlapci cítia istý podtón tej kontumácie, ktorý nás ženie vopred a určuje nám vstúpiť do každého zápasu s víťazným zámerom. Inak to nebude ani teraz. Ak sa spätne pozriem sa úvod extraligy, sme podstatne variabilnejší, hoci sme sa nevyhli prelínaniu úrovne výkonnosti u jednotlivých hráčov. Každý sa však derie do základnej šestky, čo mi na jednej strane spôsobuje radosť, ale na druhej strane aj starosti," hodnotil prešovský kormidelník.

Jeho tím nie je pred nastávajúcimi duelmi stopercentne fit. "Blokára Mira Hrivnáka hospitalizovali s podozrením na mononukleózu a v jeho prípade to vyzerá na dlhšiu absenciu. Počas týždňa mal sadru na narazenom malíčku libero Váhovský, v jeho prípade to však vyzerá tak, že po natejpovaní by mohol hrať. Určité problémy mal aj Maťo Sopko. V tomto prípade sa však preukazuje práve tá variabilita a schopnosť chlapcov pobiť sa o miesto v zostave, prípadne nahradiť toho, kto nemôže hrať," uzavrel R. Vlkolinský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.