Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pripravujú 1. ročník Memoriálu F. Blahuta hokejových OLD BOYS

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Prešov Klub hokejových starých pánov (OLD BOYS) má v Prešove dlhoročnú tradíciu. Jeho vznik sa datuje do 70. rokov. Vtedy sa partia hokejových

"vyslúžilcov" stretávala len sporadicky. Na akciách v rámci východoslovenského regiónu sa zúčastňovali i také zvučné mená ako L. Pavlovič, Malíček, Hrabčák, Kobulský, Pivovarník, Burdelák, bratia Ringerovci, Andrus, Olejár, Olejarník a ďalší.

Novodobá éra prešovských hokejových OLD BOYS sa začala písať v roku 1990. Známe hokejové mená Rudolf Jurčenko a Marián Velček dali dohromady partiu, ktorá sa stretávala sprvu iba na ľade raz týždenne. Neskôr už aj v telocvični a v lete i v prírode. Hokejové spomienky bývalých hráčov chytili zrejme poriadne za srdcia, lebo sa ich stretávalo postupne viac a viac. Aktivitou v organizovaní rôznych podujatí hýril najmä nestarnúci Pavol Andrus. Prešovskí starí páni usporiadali i štartovali na viacerých vydarených podujatiach. V roku 1993 hrali doma proti hviezdam ruského hokeja ako Sideľnikov, Myškin, Lutčenko, Babinov, Blinov, Gusev, Šalimov, Šatalov. Mnohí si pamätajú, že vtedy to bol v Prešove ozajstný hokejový sviatok. Neskôr zavítali do šarišskej metropoly i hokejisti z Los Angeles, Slovinska, Poľska i viaceré slovenské tímy.

Na týchto akciách nechýbala ani dobre známa postava prešovského hokeja - František Blahut, ktorý zomrel vo veku 55 rokov. Nuž a práve na počesť tohto bývalého hráča a neskôr úspešného trénera a tiež člena Klubu OLD BOYS pri HK VTJ Farmakol Prešov organizujú jeho niekdajší spoluhráči 1. ročník medzinárodného hokejového turnaja starých pánov Memoriál Františka Blahuta. Uskutoční sa v polovici budúceho mesiaca na ľade prešovského zimného štadióna za účasti tímov z Noweho Targu (Poľsko), Žďáru nad Sázavou (Česko), Banskej Bystrice a usporiadajúceho Prešova. Hokejoví fajnšmekri sa teda už teraz môžu tešiť na oprášené spomienky v podaní hokejových starých pánov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.