Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prípravu na sezónu začali aj hádzanárky

(Autor: ilustračné archív)
Sportnet|Publikované 20. júl 2016 o 22:00

V spoločnej slovensko – českej súťaži hádzanárok bude v sezóne 2016/2017 štartovať sedem českých a šesť slovenských klubov.

V spoločnej slovensko – českej súťaži hádzanárok (WHIL) bude v sezóne 2016/2017 štartovať sedem českých a šesť slovenských klubov.

PREŠOV. Nováčik pätnásteho interligového ročníka je HK AS Trenčín, v súťaži nepo-kračuje HC Plzeň.

P. Šutran avizuje zaujímavé posily

Prípravu na tretiu inerligovú sezónu začali predvčerom v ŠH Hotelovej akadémie v Prešove hádzanárky ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov. V minulom ročníku desiaty, štvrtý najlepší slovenský, celok WHIL otvorí sezónu začiatkom septembra na pôde Sokola Písek.

V prešovskom ženskom hádzanárskom klube chystajú viaceré novoty. O nich i o prípravných plánoch nás informoval prezident klubu Peter Šutran.

„S dosiahnutým výsledkom v predošlom ročníku sme boli vcelku spokojní. Viac sa nám darilo v jesennej než v jarnej časti súťaže. Pod tento fakt sa podpísali predo-všetkým viaceré zranenia našich dôležitých hráčok i odchody dvoch legionárok. Prípravné obdobie na novú sezónu štartujeme s devätnástimi hráčkami. V. Vencuriková má reprezentačné povinnosti v družstve Slovenska na MS 18 v Bratislave. D. Harčarufková a R. Čirčová sa pripoja neskôr. Tak ako som po skončení uplynulého ročníka avizoval, náš káder posilníme o hráčky na viacerých postoch.“

J. Lajčák bude asistovať D. Danišovi

Posilu už získalo Bemaco Prešov do realizačného tímu. Je ňou Ján Lajčák, skúsený tréner, ktorý naposledy pôsobil v role asistenta v českom interligovom DHC Sokol Poruba a zároveň asistoval aj reprezentačnému trénerovi slovenských žien D. Polozovi.

"V Bemacu Prešov bude zastávať pozíciu asistenta trénera Dušana Daniša s tým, že na starosti bude mať predovšetkým brankárky klubu, počnúc ženami po dorastenky. Rozpracované máme príchody nových hráčok. V podstate sme sa už s nimi dohodli. Avšak kým nedôjde k podpisom kontraktov, ich mená, rozhodne veľmi zaujímavé, zatiaľ zverejňovať nebudeme. Výraznú posilu máme v talóne na brankársky 
post. Zo slovenských zdrojov siahame po hráčke do spojkového radu, zo zahraničia chceme angažovať jednu krídelníčku. Ak sa nám aspoň sčasti podarí realizovať plánované prestupy či dotiahnuť hosťovania hráčok, v takom prípade ambície nášho klubu v budúcom ročníku WHIL iste stúpnu.“

Príprava prešovských hádzanárok bude prebiehať v domácich podmienkach. V športovom areáli Strednej lesníckej školy v Prešove i športovej haly HoA na Baštovej v Prešove.

„Prípravné zápasy už máme dohodnuté s ukrajinskými a poľskými klubmi, s maďarskými ešte rokujeme o termínoch. Potvrdili sme už účasť na turnajoch v Šali a v Bánovciach nad Bebravou,“ doplnil prezident ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov Šutran.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.