Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Prípravný zápas s Rumunmi nebude v slovenskej televízii

(Autor: TASR)
SITA|14. aug 2013 o 12:50

Verejnoprávna televízia mala záujem o zakúpenie práv na zápas, ale pri vyjednávaní nebola úspešná.

BRATISLAVA.Stredajší medzištátny prípravný zápas vo futbale medzi Rumunskom a Slovenskom neodvysiela v priamom prenose žiadna slovenská televízna stanica. Slovenský futbalový zväz (SFZ) čelí kritike zo strany futbalovej verejnosti, ktorá chce, pochopiteľne, vidieť stretnutie v priamom prenose.

Verejnoprávna televízia RTVS údajne mala záujem o zakúpenie práv a následné odvysielanie zápasu, ale ako uviedol šéf športu RTVS Marcel Merčiak, televízia nebola úspešná.

"Vysielacie práva získala od Rumunského futbalového zväzu nemecká agentúra, pričom RTVS nebola oslovená so žiadnou konkrétnou ponukou. RTVS síce bola doručená mailom otázka od šéfa nemeckej agentúry, či máme záujem o vysielanie zápasov Práva na jeho vysielanie nemecká agentúra ponúkala ďalším záujemcom za sumu, ktorá vysoko prevyšuje možnosti RTVS. Pre Vašu informáciu a ilustráciu, ako to chodí na trhu so športovými prenosmi: ani zápas medzi Maďarskom a Českom nebude vysielať verejnoprávna ČT, ale súkromná televízia. Ďakujeme za pochopenie a veríme, že napriek tomu ostanete športu na RTVS verní," vyjadril sa Merčiak.

Úvodný výkop stredajšieho stretnutie na Národnom štadióne v Bukurešti sa uskutoční o 20.00 SELČ a slovenský výber v ňom premiérovo povedie nový tréner Ján Kozák.

SFZ sa bráni vyhlásením na sociálnej sieti Facebook:

"1. Slovenský futbalový zväz nie je vlastníkom TV práv na uvedený zápas.

2. Vlastník TV práv, Rumunský futbalový zväz, ich predal nemeckej agentúre Playbook International GmbH & Co. KG.

3. Podľa informácií, ktoré sú SFZ známe, agentúra ponúkla TV práva slovenským televíziám, ale so žiadnou z nich k dohode o zakúpení práv na vysielanie priameho prenosu nedošlo."

Súvisiace články