Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hráči sa musia otestovať. Ako zorganizovať prípravný zápas?

(Autor: ilustračné - Robo Michalec)
Ivan Mriška|12. máj 2021 o 10:59

Prvé stretnutia sa hrali minulý víkend.

BRATISLAVA. Niektoré zväzy súťaže anulovali, iné čakajú na úplné uvoľnenie opatrení. Štart amatérskych futbalových súťaží ešte v jarnej časti je otázny.

Napriek obmedzeniam je však možné zorganizovať prípravný zápas. Potrebné je nahlásiť ho na hygiene ako hromadné podujatie.

Všetci účastníci zápasu, teda hráči, funkcionári a rozhodcovia musia mať negatívny RT-PCR alebo antigénový test na ochorenie Covid-19 nie starší ako dvanásť hodín.

„Podujatie musí byť ohlásené na miestnom príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom. Potrebné je uviesť presný čas a miesto jeho konania s tým, že za jednorazové podujatie možno považovať podujatie s maximálnou dĺžkou 48 hodín,“ píše sa v aktuálnych usmerneniach SFZ k vyhlášku ÚVZ od 10. mája.

V prípade neohlásenia podujatia sa na spoločnej akcii môže stretnúť v jednom okamihu maximálne šesť ľudí.

Na organizovaných tréningoch v najlepších ružových okresoch môže byť po novom až päťdesiat ľudí. Pre druhý stupeň varovania platí stále pravidlo desať plus jedna, dva okresy v treťom stupni varovania majú stále povolený iba režim šesť plus jedna.

„Rešpektujeme všetky opatrenia, nariadenia a právne predpisy, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie s cieľom ochrany verejného zdravia v súvislosti so znížením rizika šírenia ochorenia Covid-19. Budeme sa nimi riadiť,“ uvádza SFZ.

Okresy podľa varovania

III. stupeň varovania: 2 okresy - Myjava a Považská Bystrica

II. stupeň varovania: 33 okresov - Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Martin, Medzilaborce, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Sobrance, Stará Ľubovňa, Svidník, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.

I. stupeň varovania: 44 okresov - Bratislava I.-V., Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Michalovce, Námestovo, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Žilina a Zlaté Moravce.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články