Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Prípad Martikán stále otvorený, Rogge prijal slovenskú žiadosť

TASR|20. aug 2004 o 18:57

Atény 20. augusta (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge v piatok počas individuálnej audiencie prijal v dočasnom sídle ...

Atény 20. augusta (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge v piatok počas individuálnej audiencie prijal v dočasnom sídle MOV v aténskom hoteli Hilton predsedu Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára a generálneho tajomníka SOV Martina Benka.

Medzi šiestimi očami spolu diskutovali o prípade vodného slalomára Michala Martikána, ktorý prišiel po rozhodnutí jury o zlato v C1 pre údajný nedovolený dotyk na siedmej bránke a najcennejší kov následne prisúdili Francúzovi Tonymu Estanguetovi. Rogge prijal písomnú žiadosť slovenskej delegácie o revíziu výsledkov a prisľúbil pomoc pri urýchlenom riešení celého prípadu.

"Pánovi Roggemu sme odovzdali písomne žiadosť o zmenu výsledkov v kategórii C1, pretože podľa nášho názoru prišiel Michal Martikán o zlatú medailu neprávom. Šéf MOV sa živo zaujímal o tento prípad, o ktorom ho už informoval prezident Medzinárodnej kanoistickej federácie Ulrich Feldhoff. Podrobne sme mu ešte raz vysvetlili celú situáciu a napokon prijal našu písomnú žiadosť o zmenu výsledkov. V krátkom čase bude žiadať o stanovisko a vysvetlenie veci zo strany ICF a predstaviteľov Slovenského olympijského výboru bude hneď informovať o záveroch," informoval generálny tajomník SOV Martin Benko.

Súvisiace články