Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Prípad Kozák zatiaľ bez verdiktu

SITA|Publikované 4. aug 2009 o 00:00

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na včerajšom mimoriadnom zasadnutí v Bratislave konečný verdikt v prípade kormidelníka MFK Košice Jána Kozáka st., ktorý v polčasovej prestávke duelu 3. kola Corgoň ligy s FC Nitra (0:1) fyzicky

BRATISLAVA. napadol trénera brankárov tímu spod Zobora Igora Mesároša, zatiaľ nevyriekla. Kozák nevyužil možnosť vyjadriť sa k incidentu pred DK, rozhodnutie o jeho potrestaní sa odložilo. Definitívny ortieľ by mal byť známy vo štvrtok 6. augusta, keď je na programe ďalšie rokovanie DK SFZ v súvislosti s touto kauzou.

Rozšírený zákaz

Kým Nitrania predložili všetky požadované dokumenty, MFK Košice predložil stanovisko, že kým beží trestné konanie vo veci, tréner Kozák na zasadanie nepríde, resp. k prípadu sa nebude vyjadrovať, pretože by to bolo kontraproduktívne. Členovia disciplinárnej komisie ešte plánujú vypočuť hráčov FC Nitra Petra Kaspřáka, Michala Áča i trénera Ivana Galáda.

Zatiaľ naďalej platí, že Ján Kozák má zákaz viesť mužstvo z lavičky v súťažných stretnutiach SFZ až do ďalšieho rozhodnutia DK SFZ, navyše sa nesmie zdržiavať v priestoroch, v ktorých by mohol prísť do styku s delegovanými osobami. "Vzhľadom na to, že tréner Kozák sa neeticky správal aj na nedeľňajšom majstrovskom stretnutí Slovan Bratislava - MFK Košice, rozšírili sme jeho trest zákazu činnosti aj na zákaz vstupu do priestorov, ako sú napríklad VIP, mixzóna, tlačové stredisko, kde by sa mohol stretnúť s delegovanými osobami. K tomuto trestu sme pristúpili preto, lebo sme dostali materiály a informácie, že vo ´VIP-ke´ na Tehelnom poli sa v nedeľu správal minimálne neeticky. Jeho vystupovanie nekorešpondovalo s normami kódexu etického správania, čím nerobil dobré meno slovenského futbalu nie iba pred hosťami z futbalového zväzu, ale aj pred pozvanými hosťami z aparátu vlády, pred zástupcami štátnych orgánov. Jeho chovanie nebolo v normách a nemalo etické rozmery. A to som ešte mierny pri definovaní jeho nedeľňajšieho správania," uviedol predseda DK SFZ Štefan Kridla.

Súvisiace články