Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prioritou Chemesu na VKP bude hra, vo Zvolene výsledok

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Humenné - Do druhej polovice základnej časti extraligy volejbalistov vstúpia dnes hráči Chemesu Humenné zápasom v Bratislave s VKP, zajtra ich čaká

Lokomotíva Zvolen. Budú to štvrtý a piaty zápas zo série siedmich duelov po sebe, ktoré hrá Chemes na pôde súpera.

Podvihorlatčanom patrí v tabuľke lichotivé štvrté miesto, ich momentálna forma však nie je dobrá. Prehrali tri stretnutia po sebe a naposledy predviedli v Prešove matný, odovzdaný výkon. "Nálada v tíme zodpovedá výkonom, počnúc zápasom v Žiline, ktorý sme si prehrali sami, sa chlapci dostali do psychického útlmu, z ktorého sa nedokážu dostať. Je to skutočne v hlavách, nie je predsa možné, aby po dobrej sérii, v ktorej sme porazili doma napríklad VKP i Púchov, z týždňa na týždeň zabudli hrať volejbal," zamýšľal sa tréner Chemesu Štefan Zbur.

Istým oživením v jeho tíme môže byť návrat Pavla Zbura, jednej z kľúčových persón tímu, ktorý po operácii kolena už naposledy v Prešove skúšal hrať. "Nechcem Paľov návrat uponáhľať, koleno ešte nie je úplne v poriadku, od artroskopie uplynuli len štyri týždne. Zatiaľ trénuje tak na osemdesiat percent, rátam s tým, že nám môže pomôcť v prípade potreby najmä na podaní a na príjme, s útokom to netreba preháňať."

Vzhľadom na postavenie v tabuľke i posledné výkony dnes nemá Chemes v Bratislave čo stratiť. "Iste, budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok, ten však nebude tým najhlavnejším. Dôležité je, aby sme sa dostali z letargie, konečne sa herne uchytili. Tentokrát teda bude hra dôležitejšia ako body," mienil kormidelník Chemesu. Pozornosť Humenčanov sa bude plne sústrediť na zajtrajší duel vo Zvolene. Domáca Lokomotíva je síce siedma v tabuľke, ale, "Zvolen je podstatne lepšie zohratý ako v úvode súťaže, nebude to rozhodne ľahký zápas. Naposledy tam síce VKP vyhral 3:0, ale sety boli tesné. Pre nás je však v tomto kole kľúčový, chceme v ňom rozhodne uspieť. Chlapci sú zdravotne v poriadku, pripravení hrať, len aby to ešte zvládli aj po tej psychickej stránke," uzavrel Š. Zbur.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.