Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Princ Albert podpísal antidopingový pas WADA

TASR|Publikované 8. feb 2002 o 10:22

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Monacký princ Albert podpísal ako prvý športovec na ZOH 2002 v Salt Lake City antidopingový pas Svetovej antidopingovej ...

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Monacký princ Albert podpísal ako prvý športovec na ZOH 2002 v Salt Lake City antidopingový pas Svetovej antidopingovej agentúry (WADA).

Princ, ktorý bude na olympiáde štartovať v pretekoch bobov, v dokumente priznal, kedy, kde a ako často sa podrobil dopingovému testu. Táto iniciatíva WADA, ktorá je prvou svojho druhu v histórii ZOH, je v metropole Utahu dobrovoľným programom.

"Je len jedna príležitosť pre všetkým športovcov, aby sa stali aktívnymi v antidopingovom boji. Ak ho budú niektorí športovci odmietať, môžu sa začať cítiť ako mimo hry," povedal predseda WADA Dick Pound.

Pri tomto programe WADA, ktorý finančne podporila Európska komisia, majú športovci aj možnosť dozvedieť sa o pravidlách dopingu a naštudovať si presný zoznam zakázaných látok. "Tento dokument je pre športovcov, ktorí majú záujem na vytváraní čistého športu," povedal štvornásobný olympijský víťaz v rýchlokorčuľovaní Nór Johann Olav Koss, ktorý program predstavil.

Súvisiace články