Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Primátor Lipt. Mikuláša Slafkovský pozeral finále Stanley cupu v Lodenici

TASR|24. júl 2004 o 15:30

Bratislava 24. júla (TASR) - Siedmeho júna 2004 sa zopakoval okamih, na aký priaznicivi ľadového hokeja v Liptove čakali dlhých 43 rokov. Druhýkrát v ...

Bratislava 24. júla (TASR) - Siedmeho júna 2004 sa zopakoval okamih, na aký priaznicivi ľadového hokeja v Liptove čakali dlhých 43 rokov. Druhýkrát v histórii zámorskej NHL totiž dvíhal najcennejšiu trofej kanadsko-americkej NHL nad hlavu rodák z Liptova. Po sezóne 1960 /1961, keď sa zo získaného Stanleyho pohára takto tešil slávny Stan Mikita, rodák z tohto regiónu, tento rok jeho príklad napodobnil Martin Cibák, ktorý hral vo víťaznom mužstve Tampa Bay Lingtning.

"Bola to naozaj obrovská radosť. My Liptáci sme sa tešili ako malé deti. Dlho sme to oslavovali," povedal na margo veľkej slávy v Liptovskom Mikuláši primátor tohto mesta Alexander Slafkovský. Ako neskôr uviedol, spolu s priateľmi - vodákmi, medzi ktorými nemohol chýbať ani Ivan Cibák, Martinov otec, všetky finálové zápasy play off o Stanley cup sledovali spolu v známej mikulášskej reštaurácii Lodenica.

"Iniciatíva to bola viac-nemej spontánna. Vznikla z toho, že sme sa tam pravidelne schádzali a majiteľ reštaurácie Lodenica bol ochotný zabezpečiť veľkoplošnú obrazovku s diaprojektorom," vysvetľoval primátor Mikuláša podstatu ich spoločne strávených nocí pri veľkoplošnej obrazovke v Lodenici. "Takže tým nám vyšiel v ústrety. A potom veď to bolo také prospešné... Ivan Cibák ako otec raz zabezpečil občerstvenie. Raz sme to dali... Poskladali sme sa. Takže bolo to také spontánne," chválil Slafkovský atmosféru počas finálových bojov. "Tak sme to spoločne prežívali, takže ten zážitok bol určite intenzívnejší a krajší. Bolo to lepšie a spontánnejšie ako keby on sám driemal doma pri televízore," dodal na vysvetlenie mikulášsky primátor.

Ako ďalej uviedol, je síce pravdou, že mnohí z jeho známych a priateľov mali v období, keď sa v zámorí hrali záverečné duely play off o Stanley cup určitý spánkový deficit, ale oplatilo sa spoločne ponocovať. Výbuchy radosti a záplava veľkého šťastia, čo potom spolu prežívali po rozhodujúcom záverečnom zápase Tampa Bay - Calgary 2:1, stáli predsa za to.

Súvisiace články