Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Primátor by šéfa CELA prijal ešte raz, ale už počas ME

Sportnet|Publikované 7. okt 2005 o 00:00

Košice - Včera odcestoval z Košíc prezident Európskej zápasníckej federácie CELA a člen prezídia Svetovej zápasníckej federácie FILA Tzeno Tzenov z

Bulharska. Počas svojej dvojdňovej inšpekčnej ceste skúmal a hodnotil možnosti Košíc na usporiadanie budúcoročných ME kadetov v oboch zápasníckych štýloch. Tie sa uskutočnia 25.-30. júla. Ako je známe v boji o usporiadanie sú dvaja kandidáti. Okrem Košíc i turecký Istanbul. V stredu si šéf CELA prezrel halu Cassosport a včera mal na programe prehliadku ubytovacích kapacít.

Pravda, ešte pred tým ho prijal primátor masta Košice Zdenko Trebuľa na mestskom magistráte. Prvý muž mesta deklaroval záujem mesta podieľať sa na usporiadaní európskeho šampionátu. Z. Trebuľa poznamenal, že v prípade úspešnej kandidatúry Košíc urobí zo svojej pozície všetko preto, aby majstrovstvá Európy boli vydarené. "Som rád, že aj taká osobnosť, akým je primátor mesta, má veľký záujem na organizovaní športového podujatia," vyjadril sa T. Tzenov. Na záver prijatia Z. Trebuľa odovzdal bulharskému prezidentovi CELA košický pas a aj knihu o Košiciach, v ktorej mu okrem iného ukázal štátne divadlo i historické priestory starej radnice. Tie sa T. Tzenovovi veľmi páčili. "Budem veľmi rád, keď vás v nich privítam v rámci organizovania majstrovstiev Európy," zareagoval trefne Z. Trebuľa.

Predpoludním nasledovala priehladka ubytovacích priestorov a hotelov, ktoré by prichádzali do úvahy počas ME. "Je to vážna otázka kandidatúry. Treba si uvedomiť, že na ME kadetov sa zúčastní okolo 700-800 športovcov. Netreba zabúdať, že týchto zápasníkov do 17 rokov často doprevádzajú i rodinní príslušníci. Najmä, keď to majú blízko. Napokon, Košice sú v srdci Európy, takže okolo 15 štátov by to tu malo veľmi blízko. To znamená, že treba rátať i s tisíckou športovcov a hostí, ktorým sme povinní pripraviť ubytovanie," poznamenal Tzeno Tzenov, ktorý sa dohovorí anglicky, nemecky, francúzsky, turecky, rusky a samozrejme materskou bulharčinou. Počas prehliadky ubytovacích priestorov nepovedal žiadnu výhradu.

"Máme dobré pocity. Prezident CELA veľmi kvitoval, že videl interes nielen mladšej, ale i staršej zápasníckej generácie o to, aby sa ME konali v tomto meste. Bol veľmi rád, že videl záujem nie iba 2-3 ľudí, ale celého štábu zapálených činovníkov. Z nášho pohľadu sme urobili všetko, čo bolo v našich silách a možnostiach. Teraz už musíme len čakať," povedal člen organizačného výboru Ján Tokár ml.

Po spoločnom obede Tzeno Tzenov odletel do Prahy a odtiaľ domov do Sofie, kde napíše hodnotiacu psrávu z tejto inšpekčnej cesty a pošle ju do sídla FILA vo švajčiarskom Lausanne. Do konca októbra sa rozhodne, komu prisúdia organizovanie ME kadetov v zápasení.

Súvisiace články