Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prijateľní Kórejčania

Publikované 11. apr 2007 o 22:00

Žreb Davisovho pohára prisúdil Slovensku v septembrovej baráži tenistov z Ázie, Hrbatý a spol. budú mať výhodu domáceho prostredia.

BRATISLAVA, LONDÝN. Tenisti Slovenska, ktorí sa v tejto sezóne snažia o návrat do 16–člennej svetovej skupiny a počas minulého víkendu zdolali v euro–africkej zóne Macedónsko na jeho kurte 5:0, si po včerajšom žrebe baráže vydýchli. Tím Kórejskej republiky je prijateľný súper, navyše Hrbatý a spol. budú mať výhodu domáceho prostredia.

Slovensko bolo pri žrebovaní v Londýne medzi nasadenými družstvami, ale mohlo dostať oveľa ťažších súperov – Srbsko s Djokovičom, V. Britániu s Murrayom, či Švajčiarsko s Federerom.

Nehrajúci kapitán tímu Slovenska Miloš Mečíř je spokojný. „Kórejská republika nie je z tých najsilnejších súperov, avšak nemôžeme ju podceniť. Prídu k nám hráči, ktorí sú zvyknutí hrať na tvrdých povrchoch, takže nám by viac vyhovovala antuka.“

Domáci organizátori musia určiť dejisko zápasu a povrch dvorca do 30 dní od žrebu. Už v Macedónsku sa náš najlepší hráč Dominik Hrbatý vyjadril, že barážový zápas by chcel odohral v košickej Steel aréne.

„Aj my by sme radi privítali tenisovú súboj s Kórejskou republikou, no v septembri už bude rozbehnutý nový ročník hokejovej extraligy a neradi by sme ju prerušili na dlhší čas. Uvidíme, ako dopadnú rokovania s tenisovými funkcio­nármi,“ vravel šéf HC Košice Ľubomír Veme.

Príprava antuky trvá týždeň, druhý týždeň by bol vyhradený tréningom a zápasovému víkendu. Vyhradenie Steel arény pre tenistov sa zdá byť nereálne. Baráž tak zrejme odohrajú v bratislavskej Sibamac aréne.

Tím Kórejskej republiky vyhral minulý týždeň v ázij­sko–oceánskej zóne nad Kazachstanom 5:0, domáci nestratili v Soule ani set. Jeho prvým hráčom je Hjung–taik Lee, ktorý v aktuálnom svetovom rebríčku zaujíma 49. miesto. Za ním je však výrazná výkonnostná priepasť.

Žreb barážových dvojíc:

SLOVENSKO - Kórejská republika, Srbsko - Austrália, Rakúsko - Brazília, Peru - Bielorusko, Izrael - Čile, V. Británia - Chorvátsko, Česko - Švajčiarsko, Japonsko - Rumunsko. (on)

Rebríčkové postavenie hráčov

Slovensko Kórejská republika
25. Dominik Hrbatý 49. Hjung-taik Lee
179. Michal Mertiňák 352.Woong-sun Jun
182. Lukáš Lacko 406. Kju-tae Im
229. Ivo Klec 530. Hee-seok Čung

(poradie vo svetovom rebríčku v dvojhre)

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.