Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prievidza pri Toryse prekvapila

Vladimír Kubus. Podľa neho proti Prievidzi to nebolo jednoduché. (Autor: lev)
Sportnet|Publikované 26. nov 2012 o 23:00

Prvoligoví hokejisti HC Prešov 07 naposledy hostili na domácom ľade pred týmto súbojom vtedy ešte poslednú Prievidzu.

Súperenie s tímom, ktorý je v tabuľke dolu, je pre favorita figurujúceho na oveľa výhodnejšej pozícii, vždy zradné. Nikdy nevedno, čo relatívne slabší vyparatí. Presvedčili sa o tom aj prvoligoví hokejisti HC Prešov 07, ktorí naposledy hostili na domácom ľade pred týmto súbojom vtedy ešte poslednú Prievidzu. Hornonitrania síce prehrali, ale neutŕžili žiadny debakel, porážka 0:2 bola pre nich prijateľná a víťaz bol rád, že má tento súboj za sebou.

PREŠOV. Zverenci trénera Jána Faitha o bodoch rozhodli v úvodnej dvadsaťminútovke.

Vtedy ešte hostia nevyrukovali s nepríjemným forčekingom. Zmena taktiky prišla až od druhej tretiny a tento spôsob boja východniarov dosť vykoľajil, ťažko sa s ním vyrovnávali.

„Kým v úvodnej pasáži ich odpor nebol až taký výrazný a hlavne v ofenzíve sa k poriadnemu streleckému pokusu nedostali, potom prišiel obrat. Napádali nás s dvoma hráčmi, center to ešte zabezpečoval. Boli sme prekvapení, že na nás takto vybehli. Navyše pridali k tejto taktike aj kus agresivity, hrali dosť na telo a pravdu povediac nás to aj trošku zaskočilo,“ komentoval priebeh merania síl Vladimír Kubus.

Nuž, možno keby hostia stavili na túto kartu od začiatku stretnutia, ktovie, ako by to dopadlo. „Nevylučujem, že by to mohla byť i dráma a hlavne vtedy, ak by náhodou strelili prvý gól.“

Ukazuje sa, že s pribúdajúcimi vystúpeniami sa viaceré mužstvá pozviechali. Aj Prievidza najprv bodovo len paberkovala, ale teraz sa mocne doťahuje na niektoré celky, ktoré sú pred ňou.

Šarišské derby

Prešovský útočník podotkol, že s podobnou odvahou hral dosiaľ proti nim málokto a preto to bolo i nečakané, že si to dovolil práve outsider.

Kým v prvej časti Šarišania prestrieľali konkurenta jednoznačne 14:4, potom sa to už vyrovnávalo (v druhej tretine bol pomer striel 13:9 a v poslednej 8:8).

„Postupne sa v útoku Prievidza osmelila, dva razy sa jej hokejisti ocitli sami pred našou bránkou, trafili aj žŕdku. Našťastie sme si udržali čisté konto.“

V prešovskej svätyni dostal šancu Kmeť, ktorý sa nenudil a tiež mal podiel na tom, že ani raz víťaz neinkasoval.

„Určite sme mohli ďakovať aj jeho zákrokom, že to takto dopadlo, hoci by som nepovedal, že by sme sa obávali o výsledok. Kontrolovali sme priebeh stretnutia, no nepúšťali sme sa do nejakých unáhlených a nepremyslených akcií, aby sme neprepadli.“

Škoda, že aj divákov neprišlo viac, no postavenie súpera nebolo lákadlom, hoci nikoho naozaj nemožno brať na ľahkú váhu.

„Proti Michalovciam boli plnšie tribúny a predpokladám, že aj na Bardejov príde oveľa viac ľudí,“ priznal najproduktívnejší Prešovčan a najlepší strelec HC 07.

Na margo svojej efektívnosti konštatoval, že nie je podstatné, kto góly dáva, hlavná vec, aby obstálo mužstvo a je rád, že mančaftu to ide v ostatnom období.

Dnes o 17. hod. to môže byť v rámci 23. kola príťažlivé šarišské derby. Už aj preto, že v predošlom vzájomnom zápase Prešovčania vyhrali vonku 1:0 a môžu očakávať, že hostia sa im to pokúsia oplatiť. Navyše, ide o duel susedov v tabuľke.

„Vonku to bol náročný zápas a podarilo sa nám ubrániť tesný náskok. Predpokladám, že vyrovnané to bude aj tentoraz,“ dodal Vladimír Kubus.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.